REKLAMA
REKLAMA

MBPFW: Pražský týden módy se blíží. Co si nesmíte nechat ujít?

Přestože na hlavním přehlídkovém programu tuto dvojsezónu chybí celá řada etablovaných designérů, na jejichž přehlídky se pravidelně těšíme (Zuzana Kubíčková, Chatty, LAFORMELA nebo Nehera), i tentokrát se dočkáme několika oblíbených stálic. Nebude chybět vždy inovativní a perfektně nositelná Zdeňka Imreczeová; mladý talent Jan Černý, který má za sebou několik všestranně úspěšných sezón; odvázaná Dominika Kozáková; večerní a sexy duo Michaela Kovačika a Terezy Vu; komerční, avšak inspirativní Pietro Filipi; umělecky laděný Martin Kohout; rockstar Michaela Hriňová; teatrální Vanda Janda i futuristická Natálie Dufková.

 

 

Na rozvrhu přehlídek se ale objevují také oblíbená jména, která vídáme na molech pražského týdne módy nepravidelně. První přehlídku odstartuje Daniela Pešková, která nás loni okouzlila svým minimalismem namíchaným s ženskostí a jemností, a doprovodí jí Denisa Dovala. Ve společném bloku se Zdeňkou Imreczeovou se můžeme těšit na Ether alias Evu Vontorovou, která se před rokem předvedla na fashion weeku v Číně. Obzvlášť se těšíme na čerstvou dávku inspirace v podání Hany Frišonsové, která hravě kombinuje futurismus a tradici či Jakuba Polanku, který zaručeně nezklame.

Rozhodně si nenechte ujít také spojení Lukáše Krnáče se souborem Prague Burlesque nebo přehlídku, která nabídne to nejlepší z upcyklovaného denimu Levi’s v podání Zoltána Tótha. Z dalších slovenských návrhářů se představí Pavol Dendis nebo Jakub Patka.

 

Z New Yorku do Prahy

Premiéru v rámci pražské edice Mercedes-Benz Fashion Weeku zažije talentovaný Jiří Kalfař. Ten ovšem není žádný začátečník, ba naopak má za sebou prezentace na týdnech módy v New Yorku, Paříži, Londýně a dalších módních metropolí. Jiří na své cestě zvolil tak trochu opačný postup – nejdříve dobýval svět, teď se vrací do Prahy. Bývalý model vás přesvědčí nejen o tom, že minimalismus není pro všechny, ale jako bojovník za práva zvířat a čerstvý nositel ceny za inovaci a udržitelnost udělenou společností Chambre Monegasque De La Mode pod záštitou její výsosti Princezny Charlene z Monaka vám rovněž dokáže, že velkolepá a okázalá módní show, může být zároveň etickou.

 

 

Udržitelná stage se Zalando

Po celou dobu přehlídek můžete zdarma navštívit stage věnovanou udržitelnosti, na které se představí mimo jiné značka NAUT. Ta se vedle funkčních batohů, na které se dlouhodobě specializuje, vrhla také na tvorbu pánských a dámských kolekcí. Rukopis Filipa Nguyena a Lukáše Procházky, kteří za Nautem stojí, je na zdejším trhu příjemnou alternativou k minimalistickému černému šatníku, který je designově propracovaný a zároveň funkční. Součástí bude rovněž experimentální studio GIZ’MO.LAB, jež zkouší prorazit v oboru služeb digitálního fittingu, tvorby virtuálních prototypů a fotorealistických vizualizací. „Právě 3D vizualizace podle nás při transformaci módního průmyslu sehraje klíčovou roli. Během navrhování nebude muset vznikat žádný odpad. Materiál se použije až na reálnou výrobu, která se bude moci přizpůsobit každému zákazníkovi na míru. E-shopy už nebudou muset fotit oblečení na modelkách. Díky 3D vyobrazení si každý bude moci prohlédnout vybraný kousek ze všech myslitelných stran a úhlů ještě lépe než na fotkách,“ vysvětlují autoři. „K návrhu oděvu již není zapotřebí látka, špendlíky, nůžky, tužka ani papír,“ dodávají poslední členové futuristicky orientovaného tria – studia OFFORM3D, které se věnuje digitální vizualizaci oděvu, vyhotovování 3D skenů a poradenství pro školy, designéry a podniky. Na co konkrétně se můžete na první udržitelném pódiu těšit? Přijďte se podívat sami!

Termín: 5. – 8. 9. 2020, denně od 13:00 do 21:00

Lokace: Zalando Stage, Gabriel Loci | Holečkova 10, Praha 5

Vstup: volný

 

After party pod rouškou

Kromě závěrečné a oficiální afterparty MBPFW, která se vrací do Groove Baru, chystají speciální večírky také Jan Černý (na Veslařském ostrově – vstup volný), Dominika Kozáková v oblíbeném klubu swim ve Štěpánské (na speciální- pozvánky), oživená tradiční značka KARA (na speciální pozvánky) nebo concept store Bibloo. Troufnefe si?

 

 

Hýbejte se s Teribearem a pomáhejte

Tradiční sportovně-charitativní akce organizovaná týmem Nadace Terezy Maxové a medvědem TERIBEAR se letos stává virtuální a bezlimitní. Díky nové digitální podobě happeningu Hýbejte se s TERIBEAREM můžete pomáhat odkudkoliv – stačí si stáhnout partnerskou běžeckou aplikaci Strava a registrovat se. Za každý zaznamenaný kilometr věnují partneři akce 10 Kč na vámi zvolený příběh pomoci. Akce bude ukončena po dosažení finální částky 10 000 000 Kč. Pokud už teď víte, že právě 10. září nebudete mít pro pohyb moc příležitostí nebo chcete podpořit projekt intenzivněji, přispějte na sbírku a staňte se dárcem a členem rodiny TERIBEAR. 

Termín: 10. 9. 2020, od 10:10

Lokace: kdekoliv

Registraceteribear.cz

 

 

Přednášky a diskuze na téma překračování hranic v módě

Multifunkční dům na Smetanově nábřeží, který všichni známe pod jménem SmetanaQ, nabídne sérii přednášek a diskuzí pro veřejnost na téma překračování hranic v módě. Jací jsou čeští designéři obchodníci? Je catwalk přežitek? Jaké jsou nové druhy prezentace módy? Posouvá se česká módní scéna vpřed, či stagnuje? Je udržitelnost stále tématem číslo jedna? Na tyhle i další otázky odpoví například Iva Burketová alias Odivi i další čeští designéři, odborníci, prodejci a teoretici.

Termín: 9. – 10. 9. 2020

Lokace: kdekoliv

Registrace: goout.net

 

SmetanaQ Talks
Info ikona

 

Premiéra filmu Christian Loubotin: Boty jako umění

Pokud patříte mezi šťastlivce, kterým dorazila pozvánka na slavnostní premiéru dokumentu Christian Loubotin: Boty jako umění, nazujte střevíčky s červenou podrážkou a vyražte. Pokud se vaše pozvánka nepochopitelně zatoulala, nezoufejte, dokument si můžete užít taky v pohodlí domova a teplákové soupravy, kterou jste si během karantény tak oblíbili.

Termín: 10. 9. 2020, 18:00 – 19:00, 20:00 – 21:00

Lokace: Francouzský institut v Praze, Štěpánská 35, Praha 1

Vstup: na speciální pozvánky

 

Pop-up nákupy s Priveé Lounge

Co by to byl za týden módy bez nákupů. Své služby přesouvá z bratislavského Paláce Motešických na dva dny do prémiové lokace hotelu Four Seasons Prague beauty a fashion salon Priveé, který tradičně zastupuje také české návrháře jako je Jakub Polanka, Ivana Mentlová a mnoho dalších.

Termín: 5. – 7. 9. 2020

Lokace: Four Seasons Hotel Prague, Veleslavínova 2A, Praha 1

Booking: na telefonním čísle +421 904 072 012

 

Celý program najdete na mbpfw.com, vstupenky na jednotlivé přehlídky koupíte na goout.net.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA