Finalisté soutěže Van Graaf Junior Talent Card se opět utkají na MBPFW

Mercedes-Benz Prague Fashion Week brzy představí kolekce návrhářů na sezónu podzim/zima 2023. Vedle samostatných autorských přehlídek návrhářů Tobiase Schuberta, Michaela Kováčika, Pavola Dendise, Katariny Vavrové, Denisy Dovalové a značek AFKA a Božidara se mohou návštěvníci těšit také na představení prodejní kolekce značky adidas Originals a jako tradičně i na tvorbu studentů Ateliéru módní tvorby – UMPRUM, Technické univerzity v Liberci a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně: Ateliér designu oděvu. Po dvou letech se na MBPFW vrací také návrhář Boris Kráľ. Na prezentaci jeho nové kolekce se mohou návštěvníci těšit v úterý 18. dubna od 21:00 v hotelu Andaz, kde proběhne i následná afterparty. 
 
Kromě tradičních přehlídkových bloků se v rámci nadcházející edice MBPFW v prostorách Chuchle Arena Praha uskuteční také šestá edice pop-up showroomu Má Vlast EDIT 06. Prodejní pop-up showroom, který představí lokální designérskou tvorbu, je možné navštívit od 15. do 17. dubna a bude přístupný jak pro návštěvníky přehlídek, tak pro veřejnost. 

Mohlo by se vám líbit

CHANEL Ready to Wear Fall Winter 2023: Dáma s kaméliemi

V pařížském paláci Grand Palais Éphémère byla představena nejnovější kolekce módního domu CHANEL. Protkaná motivy kamélie, oslavila věčný znak domu CHANEL, květinu, kterou měla ráda nejen zakladatelka domu Coco Chanel, ale s jistotou i stávající módní ředitelka Virginie Viard.
elle.cz

Studentské klání

Tak jako každý rok, i letos se čtyři finalisté z řad studentů setkají v talentové soutěži VAN GRAAF Junior Talent 2023. Odborná porota složená ze zvučných jmen české módní scény ohlásila jména finalistů. Nejlepší uchazeče vybrala porota na základě životopisů a portfolií předložených přihlášenými návrháři. Letošními finalisty se stali Natalia Repkovská, Alexandra Gnidiaková, Jan Smejkal a Štěpán Mareš. Finalisté představí své módní kolekce v rámci přehlídkového programu nadcházející edice FW23 MBPFW, který se uskuteční od 15. do 17. dubna v Chuchle Arena Praha – velká sázková hala, Radotínská 69, Praha 5. Přehlídka finalistů soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2023 se uskuteční v sobotu 15. dubna od 15:00.

Do soutěže, která se již sedmým rokem koná ve spolupráci s módním domem VAN GRAAF, se mohli hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Absolutní vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, PR podporu ze strany MBPFW a možnost představit svou kolekci zdarma na podzimní edici Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku po boku největších profesionálů v oboru.

Mohlo by se vám líbit

BŘEZNOVÉ MÓDNÍ NOVINKY: AKTUÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA MÓDY

Co nového se ve světě módy stalo, ptáte se? Lady Gaga se nechala nafotit Mariem Testinem pro luxusní šampaňské, Levi's odhaluje novou reinterpretaci ikonické siluety věnovanou ženám a my se zřejmě brzy vydáme do Zlína. Račte se začíst, měsíčník povinné četby pro milovníky módy je tu, vážení!
elle.cz

Zdroj: MBPFW