Finalisté soutěže Van Graaf Junior Talent Card se opět utkají na MBPFW

Mercedes-Benz Prague Fashion Week brzy představí kolekce návrhářů na sezónu podzim/zima 2023. Vedle samostatných autorských přehlídek návrhářů Tobiase Schuberta, Michaela Kováčika, Pavola Dendise, Katariny Vavrové, Denisy Dovalové a značek AFKA a Božidara se mohou návštěvníci těšit také na představení prodejní kolekce značky adidas Originals a jako tradičně i na tvorbu studentů Ateliéru módní tvorby – UMPRUM, Technické univerzity v Liberci a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně: Ateliér designu oděvu. Po dvou letech se na MBPFW vrací také návrhář Boris Kráľ. Na prezentaci jeho nové kolekce se mohou návštěvníci těšit v úterý 18. dubna od 21:00 v hotelu Andaz, kde proběhne i následná afterparty. 
 
Kromě tradičních přehlídkových bloků se v rámci nadcházející edice MBPFW v prostorách Chuchle Arena Praha uskuteční také šestá edice pop-up showroomu Má Vlast EDIT 06. Prodejní pop-up showroom, který představí lokální designérskou tvorbu, je možné navštívit od 15. do 17. dubna a bude přístupný jak pro návštěvníky přehlídek, tak pro veřejnost. 

CHANEL Ready to Wear Fall Winter 2023: Dáma s kaméliemi

elle.cz

Studentské klání

Tak jako každý rok, i letos se čtyři finalisté z řad studentů setkají v talentové soutěži VAN GRAAF Junior Talent 2023. Odborná porota složená ze zvučných jmen české módní scény ohlásila jména finalistů. Nejlepší uchazeče vybrala porota na základě životopisů a portfolií předložených přihlášenými návrháři. Letošními finalisty se stali Natalia Repkovská, Alexandra Gnidiaková, Jan Smejkal a Štěpán Mareš. Finalisté představí své módní kolekce v rámci přehlídkového programu nadcházející edice FW23 MBPFW, který se uskuteční od 15. do 17. dubna v Chuchle Arena Praha – velká sázková hala, Radotínská 69, Praha 5. Přehlídka finalistů soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2023 se uskuteční v sobotu 15. dubna od 15:00.

Do soutěže, která se již sedmým rokem koná ve spolupráci s módním domem VAN GRAAF, se mohli hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Absolutní vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, PR podporu ze strany MBPFW a možnost představit svou kolekci zdarma na podzimní edici Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku po boku největších profesionálů v oboru.

BŘEZNOVÉ MÓDNÍ NOVINKY: AKTUÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA MÓDY

elle.cz

Zdroj: MBPFW

REKLAMA