MFW podzim/zima 2013: PRADA

Po týdnech módy v New Yorku a Londýně i Milán přichází s tématem silné ženskosti zahalené temnotou doby. Jedná se jak o reakci na současnou politickou situaci a probíhající krizi, tak i o inspiraci Hitchcockovými snímky, v nichž ženy vždy hrály prim. Po jasné inspiraci Japonskem, kterou naplánovala na jaro a léto, se v druhé polovině roku vydala Prada hledat jinam – do vlastních archivů. V každém modelu byl cítit silný odkaz na minulé kolekce této slavné značky. Linie, kterou na dřevěnou runway ponořenou do hry světla a stínu Miuccia Prada vyslala, obsahovala všechny základní stavební kameny domu Prada. Oversized kabely, široké pásky i ultravysoké platformy.

Na molu, kdy přehlídku doplnila projekce s motivy ptáků, koček a dámské siluety, se skloňovalo téma pruhy. Tak jako ostatní kreativní ředitelé i Miuccia zvolila barevně kontrastní široké čáry. Na sukních a kabátech se objevil i drobný vzor čtverců. Dominantním prvkem byly rozhodně kožešinové maxilemy na rukávech. Dalším typickým znakem se staly šaty ležérně spadlé z jednoho ramena. Setmělý sál sem tam rozsvítily třypky a metalické odlesky kovu i látky. Celou show ukončila hra protikladů – jemné transparentní hedvábí versus těžký kožich.

Dost už ale slov. Chcete načerpat atmosféru a být na chvíli součástí fashion weeku? Na přehlídku se podívejte na oficiálních stránkách Prada.

EBC promo