Milan Fashion Week den 4.

Dolce & Gabbana
Návrhářské duo ve své poslední kolekci ve stylu Dolce Vita oslavilo již pětadvacetiletou společnou spolupráci.

Přehlídka byla oslavou klasickému krejčovskému umu, což dvojice demonstrovala v samotném závěru přehlídky předvedením 75 černých sak. Zbytek show zahrnovala největší hity značky – sexy šaty s podprsenkovými vršky, korzety, úzké sukně do pasu a prádlové mini. V barevnosti se tentokrát návrhářské duo drželo klasické černé s červenými potisky s motivy růží, ale objevily se i zlaté leopardí vzory a neutrální pleťové barvy. Skvělou částí prezentace bylo nové zpracování pletenin, ze kterých byly vytvořeny korzety i celé kostýmy.

http://www.dolcegabbana.com/

Roberto Cavalli

I slavný král barokně rock'n'rollového stylu měl důvod k oslavě – 40 let v módní branži.

V kolekci zůstal věrný svému rukopisu. Siluety jsou vrstvené zdánlivě nesourodými položkami – divoké harlemové kalhoty, kabátce s kožešinovými límci, vesty, lehké šifonové šaty a slim džíny. V barvách dominuje bílo-šedá, půlnoční modrá, zlatá a červená a ve vzorech se opět objevují zvířecí potisky, které jsou pro značku charakteristické.

http://www.robertocavalli.com/

Salvatore Ferragamo
Massimiliano Giornetti, který je uměleckým šéfem značky, uvedl velmi klasickou kolekci, vycházející z typického looku Ferragamo.

„Tato kolekce je teprve na začátku, moje práce je jako práce na soše – každou sezonu dělám úhly hladší a rafinovanější.“
Kolekce se vrací zpátky do sedmdesátých let, je plná štíhlých pánských obleků s extra širokými kalhotami, minišortek, jezdeckých pláštěnek a overalů. Barevná paleta obsahuje typické podzimní barvy – kaštanově hnědou, velbloudí béžovou, okrovou a zlatou. Celou kolekci spojují kožené pásky v pase, které nechybějí snad na žádném outfitu.

http://www.ferragamo.com/

EBC promo