MYSTERIÓZNÍ CHRISTIAN DIOR HAUTE COUTURE JARO/LÉTO 2021

 

Monsieur Dior byl velice známý svou pověrčivostí a možná právě na tento historický fakt navazuje kolekce Haute Couture jaro léto 2021. Její příběh je ztělesněním předtuch a nikdy nekončících záhad, které se nacházejí v symbolickém balíčku tarotových karet. Tarot je totiž příznačnou cestou do magické říše kouzel, díky němu můžeme prozkoumat dosud nepoznané a dostaneme se jeho prostřednictvím i hluboko do sebe sama.

 

Maria Grazia Chiuri pocítila okamžité spojení s tímto imaginárním světem jehož vizuálním jazykem jsou fascinující postavy. V této nejisté době, která je poznamenaná až hmatatelnou touhou znovu se propojit s duší světa a tajemnem, si kreativní ředitelka Dioru přála prostřednictvím nové kolekce vyzdvihnout pluralitní záhadu tarotu a díky novým modelům mu vdechnout život. To se jí podařilo a tak nám dokázala, že haute couture zůstává nekonečným teritoriem, kde se experimentování nekladou meze. Vznikla tak velmi mimořádná kolekce večerních šatů s někdy až abstraktními prvky, které zdobí ilustrace Pietra Ruffa.

Matteo Garrone, jeden z nejvýznamnějších italských režisérů, ve své inscenaci příběhu Dior haute couture, staví na narativní ikonografii a čerpá z vizuální síly tarotu Visconti-Sforza. Tento balíček dekoroval v 15. století iluminátor Bonifacio Bembo pro vévodu z Milána. Nádherné karty zdobené zlatem a smaltem provází jistá aura slavnostní záhadné přítomnosti, která odhaluje vnitřní cestu, jako dobrodružství sebepoznání. Představuje postavy, které zpochybňují, dezorientují a vyzývají diváka, aby se na svět díval z nové perspektivy. V režisérově interpretaci tento počin překračuje genderové hranice a představuje syntézu mužského a ženského v nové heraldické mytologii evokující začarované světy, které Matteo Garrone miluje.

Prohlédněte si kolekci Dior Haute Couture jaro/léto 2021