Nejlepší přehlídky milánského fashion weeku podle ELLE!

Andrea Běhounková a Jan Králíček po návratu z Milána vybrali tři módní přehlídky, které jim vzaly dech.

1. Marni

Módní dům Marni, stejně jako ELLE, slaví dvacáté narozeniny. Jeho kreativní ředitelka Consuelo Castiglioni je oslavila kolekcí kombinující tradičního ducha Marni, pro nějž je typická ženskost a barevné potisky s jednoduchými strohými liniemi. Úvod přehlídky patřil lněným tunikám, šatům a kimonům v odstínech od bílé po béžovou či šedou, přepásaných judistickými pásky. Pak na mole přibývalo barevných modelů kombinujících monochromatické bloky tyrkysové, meruňkové či trávově zelené. Barvám a potiskům patřila celá druhá polovina, ať už šlo o vzory geometrické, květinové nebo abstraktní. Duch Dálného východu a klidná, nenucená ženskost – to jsou společní jmenovatelé jarní kolekce Marni. 

01marni

02marni

03marni_copy

2. Bottega Veneta

Tomas Maier se při tvorbě své jarní kolekce inspiroval světem baletu. Začátek jeho přehlídky patřil oblečení, ve kterém byste v baletním sále klidně mohla cvičit u tyče: tílka, legíny, body, vysoké kalhotky, vše v neutrálních barvách a z nejhebčích materiálů. Baletní grácie byla znát i z bohatých sukní v délce do půli lýtek a přepásaných kardiganů. Některé šaty jako by byly jemnějšími a decentnějšími modely z 50. let. A barvy? Černá, šedá a tlumené pastely, flitrové aplikace a dívčí kostičkový vzor. Budete-li na jaře tančit, pak jedině v šatech od Bottegy. 

04bottega

05bottega

06bottega

3. Prada

Na přehlídkovém mole Prada modelky kráčely v dunách šeříkově fialového písku. V úvodu přehlídky na pozadí fialových vrcholků defilovaly kabáty tmavých barev s výraznými švy a nezačištěnými okraji. Na šaty – nejčastěji v rovné jednoduché siluetě bez rukávů – bylo použito na třicet různých druhů brokátu, inspirovaného historickými látkami. Vše doplňovaly výrazné náušnice, barevné podkolenky a mohutné boty na silných podrážkách, které dotvářely výsledný dojem luxusní nedbalosti.

07prada

08prada

09prada

EBC promo