To nejlepší z haute couture fashion weeku

Alexandre Vauthier
Oblíbenec Rihanny a Beyoncé oblékl modelky do asymetrických bomberů, křiváků a dámských smokingů. Vsadil zároveň na provokativní dojem: hluboké výstřihy střídaly rozparky nebo ultrakrátké délky. Materiály se různily, návrhář sáhl po kožešinách, kůži, ale i saténu a sametu. Celou kolekci pojil společný motiv zavinovací sukně.

ALEX450x675

Armani Privé
Italská legenda se rozhodla zavzpomínat na dobu největší slávy Hollywoodu. Žádné výstřelky, jen čirá elegance. Nejčastěji užité tělové odstíny krásně podtrhly čistotu a preciznost střihů. Pár kousků se zabarvilo i do obligátní černé nebo využilo slavného krajkového potisku, který zdobil například i parfém Armani Code.

armani

Elie Saab
Libanonský král velké večerní opět nezklamal. V oblasti střihů sice neexperimentoval, ale vše dohnal kombinací materiálů a volbou úchvatných rubínových, smaragdových a safírových barev. Jako vždy se držel zásady monochromatického vzhledu, například rudý pásek a rudé flitry zdobily rudé šaty. Ačkoli vlastně návrhář ničím nikdy moc nepřekvapuje, dokáže pokaždé vytvořit róby, které každá žena definuje jako „krásné“.

elie_saab_2

Giambattista Valli
Něžnější přehlídku haute couture fashion week tuto sezónu nezažil. Jako vždy byla kolekce Giambattisty plná barev a květin, ale letošní inspiraci hledal návrhář v porcelánu z různých koutů světa. Například bílá barva reprezentovala Capodimonte, modrá Wedgwood a červená zase francouzské Sèvres. Šaty často doplňovaly metalické mašle nahrazující pásky.

_VAL0624.450x675

Maison Martin Margiela
Jak už bývá zvykem, nejzajímavější zpracování přinesl módní dům MMM. Žádné modelce nebylo vidět do obličeje, každá měla tvář zakrytou zdobenou „kuklou“, aby se hosté soustředili opravdu pouze na oblečení. Překvapení v podobě džínů na takovéto události nečekal opravdu nikdo. A jejich kopii z latexu už vůbec. A aby ho nebylo málo, posloužil latex i jako materiál na trička, saka a kabáty. Zbytek modelů byl neuvěřitelně různorodý, od jednoduchých černých tylových šatů po broskvový kabátek se stříbrnými puntíky a umělými květinami. Rozhodně žádná nuda.

MARGIELA_C0067.450x675

EBC promo