To nejlepší z newyorských mol: Ralph Lauren, Marc Jacobs a spol.

Pusťte si video. Je rozhodně na co se dívat. A pokud máte radši galerii, zajděte na http://www.facebook.com/ELLE.cz

Ralph Lauren

Ralphova linie byla něco úplně jiného, než co předvedly ostatní tvůrci. Sebevědomá kolekce od muže, který ví, že může předvést cokoli a pokaždé trefí hřebík na hlavičku. Už od prvního modelu, který vypustil na molo, bylo jasné, jakým duchem se návrhářova inspirace ubírala. Lauren skloubil exotiku dálného východu s elegancí a dekadencí dvacátých let minulého století. Kolekci dominovaly dámské kalhotové kostýmy s dvouřadým zapínáním, černá barva, orientální vzory a dlouhé korálové náhrdelníky nebo náušnice. Černou pak občas vystřídal jasně rudý, absintově zelený a hnědý odstín. Kromě šperků modely doplňovaly i černé kloboučky a obrovské límce z lesklé kožešiny. Ralph po vyvrcholení přehlídky dostal cenu na místě. Aplaus publika ve stoje. Zaslouženě.

DKNY

Donna Karan pro svou značku DKNY předvedla drzý flirt s barvami. Černé totiž ostře konkurovala kombinace růžové a červené, tu prostřídala mandarinková, béžová a navy modrá. Linie se nesla v duchu módní rockerky z vysoké společnosti, která velmi dobře ví co chce. Jen škoda, že přehlídku nezahájila Kate Moss. Kolekce vynikala především kontrastem barev. Tudíž doplňků, ani vzorů nebylo příliš zapotřebí. Výrazným akcentem byly pouze černé klobouky a smetanovo-černé šněrovací boty na širokém podpatku. Klasické kabátky střídaly krátké prošívané bundy.

Altuzarra

Joseph Altuzarra využil stejného kontrastu jako mnozí jeho kolegové. Éterické (často i průsvitné) materiály postavil proti hrubším a o dost teplejším. Linii dominovaly především zajímavě řešené parky a bundy s maxi kapucí, olemované pruhem kožešiny. Joseph pracoval se vzorem i s jednobarevnými látkami, jejichž jediným akcentem byl kov. Rozhodně nezapomenutelné byly ultra dlouhé rozparky, ty dosahovaly až výšky pasu. Zajímavým detailem byly otevřené páskové střevíce, kolem kotníku obtočené proužkem kožešiny. Celá kolekce jako by směřovala do šatníku úspěšné byznysmenky z Wall street.

Marc by Marc Jacobs

Texaský návrhář v New Yorku během týdne předvedl dvě vize nadcházející zimy. A nemohly být rozdílnější. První byla lavinou puntíků a poctou šedesátým létům, v té druhé pro Marc by Marc Jacobs se posunul strojem času o deset let a vypůjčil si hlavní atributy let sedmdesátých. Kolekci dominovaly roláky, dlouhé široké kalhoty, vysoký pas přepásaný jemným páskem. Metalické odstíny zlata, stříbra a bronzu daly linii punc diska, který ale utlumila paleta hnědé, okrové, cihlové, rudé nebo zelené. Ty se střídaly i ve vzorech. Tato kolekce patřila pruhům. Rozhodně dál přetrvává trend ponožek do otevřených (ale i zavřených) bot na vysokém podpatku. Zima nám nebude.

3.1 Phillip Lim

Kolekce Lima jsou známé svou nositelností a elegancí. A této pověsti dostál i pro podzim a zimu 2011. Na runway poslal linii plnou jasných barev (dominovaly modrá a zelená), které utlumil černou, šedou a bílou. Příjemným barevným momentem byl cihlový odstín, který všechny barvy sjednotil a kolekci tak určil podzimní nádech. Střihy? Linie byly čisté, nadčasové a elegantní, přesto drze mladistvé. Phillip se vyžíval především v délce siluet. Okraje rukávů objímaly zápěstí, délka sukní a šatů dopadala ke kotníkům. I pro přelom roku návrhář nadiktoval colorblocking. Kombinace výrazných odstínů bude nadále in.

EBC promo