To nejlepší z pánské módy: londýnský fashion week

Módní scéna v Londýně se podobá té hudební: je osobitá a alternativní. A většinou opravdu dobrá. Sem tam to s tou nápaditostí taky lehce přežene.

Začneme ale optimisticky tím nejlepším na sezonu podzim/zima 2014/2015: Talentovaný Christopher Bailey s kolekcí pro Burberry Prorsum sklidil nevídaný úspěch, když přetvořil modely na dokonalé průvodce anglickou metropolí a navrhl hedvábné košile s potisky ulic města. Vzápětí se ovšem E. Tautz na své přehlídce zase naopak snažil muže dostat do kašmírového bludiště, ze kterého se ani oni sami nebudou chtít vymotat. Sarah Burton pod značkou Alexander McQueen předvedla dokonalý střih obleku (ačkoli střih účesu výsledný dojem trošku zkazil) a nápadité zpracování tartanu. Richard Nicoll nás úspěšně navnadil na výlet do exotických destinací tyrkysově modrou záplavou a Christopher Kane nám zvedl náladu pořádnou dávkou barevných vzorů.

Horší už to pak bylo například s přehnanou snahou chránit pány před požárem nehořlavým vrškem Agi & Sam. Na runwayi Katie Eary dokonce obživl Mickey Mouse a zhlédl se v punkové kultuře. Za jednoznačně nejhorší model londýnského fashion weeku ale vyhlašujeme pletený komplet značky Sibling se šortkami evokující krajkové dečky v kombinaci s kožešinovou šálou, černými podkolenkami a modrými teniskami. Přesvědčte se sami v galerii.

EBC promo