PFW jaro/léto 2013: Christian Dior

Napětí se dalo krájet. Udrží Raf Simons vysoký standard, který nastolil svou první úchvatnou haute couture kolekcí, kterou uvedl před několika týdny v Paříži? Po prvních pár modelech, jež se prošly po runwayi, bylo jasno – celý sál si hlasitě oddychl. Dior má nového krále.

Raf Simons se pro linii jaro/léto 2013 inspiroval kořeny módní značky. New Look, jímž Christian v roce 1947 redefinoval svět poválečné módy, se opět předvedl v modernější verzi. Především variace na slavné sako Bar, které si můžete prohlédnout na fotografii pod článkem. Belgický návrhář si pohrál s jednoduchými střihy à la padesátá léta. Vyhrál si ale i s motivem večerních šortek. Opakujícím se detailem byl také pečlivě uvázaný šátek kolem krku a jasně rudé rty, jež dokonale kontrastovaly se saténem v pudrových barvách, z něhož byly střižené krásné koktejlky.

Líbí se vám nový look, který načrtl Raf pro Dior?

A jen tak mimochodem – návrhář Miroslav Sabo, jenž získal ELLE Talent Card pro letošní Designblok a bude mít v jeho rámci přehlídku v sobotu 6. 10. v kostele sv. Šimona a Judy, se chystá na stáž právě ke kreativnímu řediteli domu Dior. Jeho přehlídku si nenechte ujít!

bar_suit

EBC promo