TOP 5 módních přehlídek posledních let

1. Louis Vuitton: jaro – léto 2014

Rozloučení tehdejšího kreativního ředitele Marca Jacobse s ikonickým monogramem bylo vskutku impozantní. Tak velkolepý pohřeb s výtahem, fontánou, vlakem či kolotočem (tedy objekty, které se objevily na předchozích Vuittonových přehlídkách) neměla ani Elizabeth Taylor.

2. Alexander McQueen: podzim – zima 2006 – 2007

Všechny jeho přehlídky byly geniální, ale tahle byla opravdu výjimečná a všichni víme proč. Po předvedené kolekci se zjevil hologram návrhářovy největší múzy Kate Moss, aby étericky vlál do zvuků hudby Schindlerova seznamu, a pak zase zmizel. Husí kůže ještě teď!

3. Chanel: podzim – zima 2008 – 2009

I když je v posledních letech kvalita samotných kolekcí Karla Lagerfelda přinejmenším diskutabilní, show Chanel tedy udělat pořád umí. Nás nejvíc baví tento obří kolotoč a na něm kromě modelek zvětšeniny ikonických předmětů francouzského módního domu. Fancy a ride?  

4. Dior: haute couture, podzim – zima 2012 – 2013

Ve světě módy se možná ještě nikdy nic neočekávalo tak napjatě jako první představení nástupce skandálního Galliana – introvertního Rafa Simonse. Prezentace kolekce haute couture tenkrát dopadla nad očekávání dobře. Líbila se nejen ona, všichni zúčastnění byli unešeni i zahradou, kterou nechal Dior rozkvést přímo v interiéru. 

5. Fashion For Relief Haiti: 2010

Bonus nakonec. Charitativní přehlídka obětem zemětřesení. To se ostatně určitě konalo i v jejím zákulisí. Rozjetá Naomi, jedny velké boty a Kate Moss tancující latino přímo na mole. Bring it on, girls!

EBC promo