Týden vysoké módy

Modely haute couture jsou tím nejlepším, co lze vůbec v oblasti módy najít. Modely z dílen nejznámějších značek se vyznačují maximálně precizním provedením, ručním šitím a nejluxusnějšími materiály. Modely jsou pouze v jednom jediném provedení.
Elitní salony se každým rokem předbíhají v přemíře luxusu a extravagantních nápadech. Demonstrují tak svou neochvějnou pozici v branži.

Chanel

Kreativní ředitel ChaneluKarl Lagerfeld i letos udržel stylově příznačnou linku, kterou je tato značka specifická. Předvedl pastelové tóny a střihy vycházející z jednoduché linie dámských kostýmů, kterou proslavila již slavná Coco.
Přehlídka působila velmi něžně. Celkový styling byl inovativně doplněn o metalické doplňky – bezprsté rukavice a boty. Modelky tak vyvolávaly dojem princezen z hvězdných válek.
Nepřehlédnutelná byla mladistvá úprava vlasů – velké drdoly s přidáním zesvětlených pruhů a skvělých šifonových mašlí.

Christian Dior

Módní show pod taktovkou Johna Galliana bývají tím nejsledovanějším z haute couture. Galliano pravidelně předvádí svůj snový svět plný pompézních kreací.
Ani letos tomu nebylo jinak.
Galliano hledal inspiraci v působivých kreacích z období druhého rokoka. Modelky předváděly jezdecké modely se zkrácenou délkou sukní a s extrémně vypasovanými saky. Ve druhé části show se objevily róby romantičtějšího charakteru, doplněné o fantaskní klobouky a závoje.

V přehlídce nechyběla směs gallianovského kýče, ohromujícího krejčovského umu a záplavy luxusu, jak už je na přehlídkách módního domu Dior zvykem.

Elie Saab

Značka Elie Saab je jednou z nejoblíbenějších v šatníku celebrit. Vyznačuje se romantickými střihy, ženskostí a zpracováním nejlehčích materiálů.

Původem libanonský návrhář nalezl svou inspiraci v zastřených plátnech Clauda Moneta. Letos opět předvedl řadu úžasných hedvábných rób.
Šaty s každým dalším pohybem vyvolávají dojem mihotavé neuchopitelnosti a dokonalé romantiky. Převládaly pastelové barvy, počínaje tolik oblíbenou pleťově růžovou, přes béžovou a žlutou až po modro-šedé valéry.

EBC promo