JAK BY VYPADALA VESMÍRNÁ ODYSEA, KDYBY JI REŽÍROVAL MÓDNÍ DŮM FENDI?

 

Pokud jste zhlédli přehlídku Ready to Wear Fall Winter 2022 módního domu Fendi, znáte odpověď a ony uniformy si dokážete živě představit. Do ostrého kontrastu lehkosti a tíhy staví kreativní ředitel Kim Jones poloprůsvitné vzdušné materiály proti masivním korzetům z hnědé kůže. Ty poukazují na precizní krejčovinu a dokonalou práci s kůží, která je italskému módnímu domu vlastní. Vesmírné hrdinky oblékly vytvarovaná saka i nadýchané průhledné šaty s volány a overaly. Transparentnost těchto oděvů říká, že spodní prádlo není jen funkčním prvkem našeho oděvu, ale je hodno toho býti vystaveno na odiv.

 

FENDI Ready to Wear Fall Winter 2022:

 

Zatímco přehlídku otevírají optimistické pastely, v průběhu je střídají tlumené zemité barvy. Hnědá, šedá, černá a cihlově červená se prolínají celou kolekcí a právě ve spojení s odlehčenými pastely avizují, že tento podzim je na co se těšit. Pozoruhodné je sledovat i to, jak Fendi rozehrává hru s doplňky – vidíme výrazné náušnice s monogramy, pásky, sponky a spony, přívěsky a miniatury dnes už ikonických kabelek, které spíš než svému původnímu účelu slouží jen jako ozdoba. Monogram módního domu je všudypřítomný, leč upozorňuje na sebe nevtíravě. Tu vidíme sponku ve vlasech nositelky, tam zas řetízek či vysoké boty zdobené natolik příznačným písmenem F. Fendi tak ukazuje, že reflektuje trendy, ale nenechává se jimi bezhlavě unášet a logomanii (alespoň tentokrát) nepropadá.

Vyzbrojena kabelkami známých siluet módního domu, v této sezóně doplněných o nové prvky, prochází vesmírná mise pod vedením velitelky výpravy Belly Hadid útrobami kosmické lodi vstříc dalekým galaxiím. Jaké pokračování asi bude tento příběh mít? Nechme se překvapit.

 

Oživlá chapadla i svůdné průstřihy. Co přinesl londýnský fashionweek?

elle.cz