Nechť naše šatníky kvetou. Max Mara představila kolekci pro zahradnice

Max Mara pokračuje v budování ucelené představy o oblékání žen a nahlíží na něj z nového úhlu. Zdrojem inspirace pro novou kolekci se tentokrát stala estetika a styl land girls. Ty ve 40. letech 20. století s vášní pečovaly o zahrady plné květin a stromů. Od kombinéz a montérek, které nosily tyto hrdinky, až po výrazné květinové potisky inspirované zahradou anglické básnířky Vity Sackville-West, Max Mara oživuje motivy z dob dávno minulých, aby je vynesla na moderní světlo. Kolekci dominují prostorné kapsy a objemné svetry, saka, trenčkoty a velkorysé bundy definující svrchní oděvy, pyšnící se výraznými rameny. Tašky symbolizují brašny na nářadí a pomůcky. Šaty s holými zády připomínají zahradní zástěry, dokonce jsou opatřeny oněmi velkými kapsami pro všechny nezbytnosti.

Mohlo by se vám líbit

Trendy z Milána: Co se nosí v ulicích fashion weeku, budete nosit i vy

Všichni jsou tady a my jsme tu taky. Milánský fashion week je v plném proudu a my nahlédli nejen do dění na módních molech, ale i v ulicích. Zdejší street style je totiž velkou inspirací i pro váš šatník. Jaká je módní predikce z Milána?
elle.cz

Inspirováno v zahradách, určeno pro ulice měst

Vše je utkáno z pevného materiálu evokujícího pracovní oděvy. Ovšem na zahradu k okopávání záhonů tuto kolekci neoblékejte. Raději ji noste v ulicích měst a kdekoliv, kde se vaše současná nomádská duše byť jen na chvíli zdrží. Nový užitkový půvab je sice inspirován pracovním oblečením a zajisté by mezi hlínou a zelení obstál, na záhony by těchto kousků bylo však přece jen trochu škoda. Vrstvené šifonové šaty s florálním potiskem nesou sice tedy elegantní poselství ze zahrad plných vzrostlých růží a impozantních stromů, a spolu s dalšími kousky z kolekce definují současný ženský element, ovšem vytvořeny byly pro život ve městech. Tam, kde potřebujeme přidat trochu zeleně a romantiky, totiž přichází Max Mara.

Max Mara Spring Summer 2024

Zdroj: Autorský článek