Fendi Fall/Winter 2024: Móda jako průsečík protikladů

Utilitární a extravagantní, jednoduché a teatrální. Slavnostní i každodenní, městské a venkovské. V této kolekci se propojuje vše, co se může zdát býti protikladem. A paradoxně si to vše je blíž než kdykoliv předtím. Kde se ztrácí význam slova paradox a nastává rovnost? Možná právě to chce kolekce odhalit, možná to zůstává oku pozorovatele skryto. Co je však nad slunce jasné, je zřejmý fakt, že letos na podzim propadneme barvám a tkaninám tomuto období natolik příznačným. Pletené doplňky, důmyslně modelované topy odhalující vrstvení, s krejčovskou precizností tvarovaná saka. Důraz je kladen především na kožené a úpletové šaty. Fendi představuje to, co by žena ve svém šatníku měla mít, ať už se chystá do města či na venkov. Eleganci za každé situace jí propůjčí akcenty hnědé, béžové, barva olivově zelená i podmanivá tmavě modrá.

Kabelka na lízátko a ikonická nit

Elegantní úplety a nadčasovou kůži doprovázejí samozřejmě i doplňky. S ohledem na letošní sté výročí je spojovacím prvkem mezi současností a minulostí nit Selleria, a to jak jako motiv na oděvech, tak právě na kožených doplňcích. Najdeme ji na kožených jezdeckých botách, ale i na pouzdrech na lízátka Chupa Chups, která kolekci propůjčují hravost. Větším koženým artiklům pak dominují sezonní pojetí kabelek Peekaboo, Baguette a Origami, které doplňuje zbrusu nová měkká kabelka Simply Fendi a nákupní taška Roll. Všechny kožené kousky jsou pod taktovkou Silvie Venturini Fendi, umělecké ředitelky pro doplňky a pánskou módu.

Mohlo by se vám líbit

Fendi Couture 2024: Větší, lepší, krásnější

Nejnovější couture kolekce Kima Jonese pro italský módní dům Fendi je lekcí jednoduchosti, zaměřenou na dialog mezi látkou a tělem nositelky. Zas jednou ukázal, že to, s čím se vytasil v minulé sezóně, se dá překonat. A není k tomu potřeba mnoho.
elle.cz

Expresní linka Londýn – Řím

V kolekci jde o setkání tradice s podvratností, a to typickým blazeovaným britským stylem, který představuje pojítko se stylem Říma. „V archivu Fendi jsem se probíral rokem 1984. Skici mi připomněly Londýn té doby: lidi z klubu Blitz, novoromantiku, pronikání pracovních oděvů do módy, aristokratický styl, japonský styl…,“ říká Kim Jones, umělecký ředitel oddělení couture a dámské kolekce italské módní značky. „Byla to doba, kdy britská subkultura a styl pronikly na globální úroveň a absorbovaly světové vlivy. Dál si však ve své lehkosti zachovávaly britskou eleganci a schopnost nedbat na to, co si kdo myslí, což souzní se stylem města Říma. Fendi vychází z užitné kvality, utilitárnosti. A rodina Fendi na to ve svém oblékání skutečně dbá. Vzpomínám si, že když jsem se poprvé setkal se Silvií Venturini Fendi, měla na sobě velmi elegantní utilitární kostým – téměř oděv na safari. Zásadně to formovalo můj pohled na podstatu značky Fendi: jde o oděvy pro ženu, která má svou smysluplnou práci. A přitom se dokáže bavit.“ Pokračuje o inspiraci, která dala vzniknout nejnovější kolekci. V ní Kim Jones zkoumá lehkost odívání, v níž se londýnská nonšalance mísí s římskou svobodomyslností. Luxus podle něj spočívá v propojení přepychového pohodlí, poskytnutého prvotřídními materiály, z nichž byla kolekce ušita, a důrazné sebejistotě. Díky Fendi budete to všechno na podzim oblékat i vy.

Kolekce Fendi Fall/Winter 2024

Zdroj: autorský článek