Viktor & Rolf Haute Couture

Holadské návrhářské duo Viktor & Rolf tuto sezonu pokračují v konceptu, který uvedli již v létě loňského roku. Hlavním tématem je pro ně recyklace. Může vzniknout něco nového? Co se starými šaty a látkami, které si prožily své? Když se na věc podívají tito designéři, můžete si být jisti, že se vám před očima objeví něco dosud nevídaného. 

Kolekce "Boulevard of Broken Dreams" tvoří fragmenty předchozích haute couture kolekcí značky se sídlem v Amsterdamu, a nejen ty. Součástí se staly i vintage šaty značky Courrèges. Horsting a Snoeren pracovali hodně s technikou Kintsugi, která používají japonští hrnčíři na opravdu rozbitého nádobí. V jejich pojetí dostává recyklace zcela nový rozměr - poetický, romantický.

Nejdůležitějším materiálem se stal tyl v mnoha odstínech. Patchwork v kombinaci s něžnou barevnou paletou a ryze ženskými siluetami vypadá v tomto pojetí tak elegantně, že alespoň jedny šaty z této kolekce zatoužíte okamžitě nosit.

Dobrou zprávou je, že řada z modelů se postupně objeví v novém concept storu, který Viktor&Rolf spolu s kolekcí představili. Podívejte se na www.viktor-rolf.com/concept-store

EBC promo