Závěrečná přehlídka Designbloku 2013: A.F. Vandevorst

Nestává se často, že by do českých končin zavítala značka takového světového věhlasu, jako je A.F. Vandevorst. Modely cizích jmen samozřejmě na molech vídáme, ale většinou se jedná pouze o jejich zastoupení luxusními obchody. Když se jsme ale zjistili, že se čerstvě uvedenou kolekcí na Paris Fashion Weeku přijedou do Prahy pochlubit samotní An Vandevorst a Filip Arickx, tak jsme se v ELLE.cz nemohli dočkat. A předevčírem se v netradičním prostředí kostela svatého Šimona a Judy potvrdilo, že jsme se rozhodně netěšili zbytečně.

Nejnovější kolekci se vlámští designéři rozhodli pojmout jako návrat do minulosti. Jak lépe taky oslavit 15 let značky? Místo dortu tak naservírovali nejoblíbenější kousky za celé společné působení a vdechli jim nový život. Modelky představovaly cestovatelky, které se vydaly pár let zpátky, a při dlouhé vyčerpávající cestě se jim sem tam šaty nebo kalhoty umazaly o zmoklou bahnitou nebo písečnou zem. Ze všech modelů byly samozřejmě cítit i hlavní motivy myšlení návrhářů, které doprovázejí veškerou jejich tvorbu: nemocniční prostředí, umělecký svět a střih jednoduchých košil a uniforem. Všech třicet osm looků vynikalo nápaditostí, zároveň ale i reálnou nositelností s dokonale propracovanými detaily. Show gradovala i samotná hudba, která začínala pomalými melancholickými tóny a dospěla do bojovné dynamické melodie. Několikaminutová bitva, v níž se střetávala minulost s přítomností, nakonec dospěla až do fáze smíření a uctění všemocné kreativní tvorby, kdy v dechberoucím finále modelky v kostele položily svá těla na oltář módy.

Důmyslná retrospektiva A.F. Vandevorst nás nadchla a aplaus vestoje byl absolutní nutnost. Podívejte se do galerie, a pochopíte proč…

FRH_2556

EBC promo