6 trendových potisků, které toto jaro uvidíte všude

Potisk pro každého

V rámci jarních trendů na rok 2024 byly potisky ve všech jejich podobách součástí přehlídek uplynulých fashion weeků. Stejně jako u všech ostatních trendů, i u potisků můžeme experimentovat: obléknout se do potištěného outfitu od hlavy k patě, nenápadně do svého běžného outfitu zakomponovat některé kousky nebo investovat do doplňku, který se pokaždé, když si ho vezmete, stane středobodem vašeho looku. I když se může zdát, že některé odvážné potisky nejsou pro každého, při správném kombinování si mohou proklestit cestu i do toho nejminimalističtějšího šatníku. Troufáme si říct, že i ten módně nejkonzervativnější jedinec si v motivech a vzorech navržených pro rok 2024 najde něco, co ho zaujme.

Červená barva, trend jara 2024. Naučte se ji nosit na všechny způsoby

elle.cz

Bitva vzorů

Přehlídková mola fashion weeků nám dala dobrou představu o tom, jaké potisky se budou letos nosit nejvíce. A potvrzuje to i molo nejskutečnější, ulice, která už předvádí, jaké trendy i mikrotrendy budou tento rok soupeřit o naši pozornost. Jsou to všudypřítomné, působivé květy na šatech, lehkých kalhotách a dlouhých sukních nebo tenkých kabátech. Svůj comeback zažívají i zvířecí vzory, a to na malé i velké ploše. Další vzory, které se hlásí o slovo? Například geometrie, vlny nebo puntíky. Ostatně, podívejte se sami, co a jak se letos bude nosit.

Inspirace z ulic

Leopardí potisk

Ve skutečnosti nikdy úplně neodešel, ale letos bude leopard opět vyhřívat své flíčky na výsluní pozornosti. Pachuť toho, že tento print nosí pouze nevkusné laciné ženy je definitivně pryč. Letos se objevily virální kalhoty s leopardím vzorem, které zabodovaly na Instagramu. Svou nadvládu nad ostatními vzory potvrzuje v dalších výrazných prvcích jako džíny, halenky, pletené svetry nebo šaty. Pokud ještě nejste připraveni výlet do divočiny, můžete si ponechat svou umírněnou eleganci v neutrálních tónech nebo v černé a pouze ji jemně zvýraznit leopardími doplňky, jako jsou balerínky, taška, pásek nebo šátek. A nezapomeňte vyzkoušet vítěznou kombinaci leopardího vzoru a červené, která je čistou esencí stylu.

XL květiny

Na přehlídkových molech SS24 jsme mohli vidět monochromatické květiny vytištěné v maxi formátu, ať už v černobílé nebo s červeným nádechem, což dává jasně najevo, že potisk liberty ustupuje ve prospěch maximalismu. Mini, dlouhé šaty do půli lýtek, sukně libovolné délky, kalhoty, lehké kabáty a trenčkoty... Maxi květinový potisk bude tento rok vhodným potiskem pro každé jeho období.

Nejchtěnější kabelky jara 2024. Které to jsou?

elle.cz

Motiv vln

Pokud jde o nejdominantnější trendy v potiscích sezóny, vidět budou také vlny a motivy se zakřivenými liniemi. Vlny, které na přehlídkovém mole předvedla Bottega Veneta, lze dobře kombinovat s hladkými a neutrálními texturami nebo pro větší efekt s mikro kostkami nebo pruhy.

Puntíky

Pokud jste příznivci stylu vintage, srdce se vám rozbuší radostí nad návratem puntíků (pokud vůbec někdy odešly) v jejich nadčasové a neutrální verzi. Uvidíme je na černém, bílém, krémovém, vínovém nebo čokoládovém pozadí, jak zdobí jedny z nejjednodušších a nejkrásnějších halenek a šatů sezóny.

Worn, faded & ugly: tenisky, které musíte na jaře 2024 obout

elle.cz

Svislé pruhy

Znamená to sbohem ikonickým bretaňským pruhům? Ne, svislé pruhy budou koexistovat s námořnickými pruhy, které nám pořád připadají šik. Jen se teď budeme trochu více věnovat jejich protáhlejší verzi, kterou na přehlídkách během fashion weeku předvedli Louis Vuitton a Phillip Lim.

Harlekýn print

Dalším překvapením na mapě potiskových trendů jara 2024 jsou potisky kosočtverců nebo harlekýnů. Na ranveji jim dali prostor Versace a Vivienne Westwood a předvedli, jakou mají sílu dodat každému outfitu nádech hravosti, aniž by to bylo příliš okázalé nebo nepříjemně intenzivní. Nenapadá nás lepší způsob jak vkročit do jara, než s outfitem obsahujícím tento originální a vtipný potisk.

Shopping inspo:

Zdroj: ELLE.com/es