Toto jsou nejchtěnější kabelky letošního jara

Kabelka, objekt našeho zájmu

Je málo věcí, pro které jsme (my ženy) ochotny utratit tolik peněz. Kabelka je objektem našeho zájmu, je pomyslným symbolem odměny za dobře odvedenou práci či životní milník, často i symbolem statusu. Můžeme ji vnímat jako marnivou záležitost, ale i jako dobře promyšlenou investici. Kabelka je pro nás praktickou věcí, kterou používáme každým dnem, v jiných případech možná vzácným artefaktem vystaveným na piedestalu v naší skříni. Ať je to tak či onak, nenechává nás klidnými. Nechceme generalizovat, ale věříme, že se s většinou z vás shodneme.

Nejlepší z nejlepších

Letos na jaře se nám módní domy postaraly o obzvláště lákavou selekci kousků, z nichž mnohé spatřily světlo světa vůbec poprvé, zatímco jiné jsou vylepšenou reinterpretací kabelek již důvěrně známých. Naše slova nejsou podložena statistikami a čísly, ale dovolíme si predikovat nejchtěnější módní artikly této sezony. Najdeme mezi nimi kabelky, které mají zaděláno na to stát se klasikou, ale i výstřední kousky, které se zrodily pro to, aby byly limitovanou edicí sebe sama. 

Trendy kabelky roku 2024: Propadneme romantice, objevíme cargo bag

elle.cz

Nejchtěnější kabelky jara 2024:

Medium Lady D-Sire My ABCDior Bag, Dior

Lady D-Sire, která nově interpretuje architektonické linie ikonické Lady Dior, byla odhalena hned v několika různých velikostech a barevných verzích – zejména v poněkud netradiční mačkané kůži, na které se rozkvétá charakteristická grafika domu macrocannage. Je zároveň opatřena důmyslnými detaily podtrhujícími tento výjimečný kousek a umožňujícími rozmanitost stylů, jako jsou skládací rukojeti nebo nastavitelný popruh. Nová kabelka je doplněna o přívěsky s písmeny DIOR a v butiku či při nákupu online si ji můžete nechat zároveň customizovat pomocí drobných doplňků, které ozdobí její popruh.

Flamenco Purse, Loewe

Oblíbená kabelka španělského domu Loewe dostala novou podobu. Flamenco se nyní pyšní měkce nařasenou siluetou z jehněčí kůže nappa a zdobným řetízkem. Poprvé uveden na trh v 80. letech a přepracována kreativním ředitelem Jonathanem Andersonem v roce 2015, Flamenco je definována efektem sukně potřebné pro tento druh tance, který se vytváří, když se její stočené uzly zatáhnou, aby se kabelka uzavřela. Všestranná kabelka Flamenco – a její mini sourozenec – je navíc variabilní, nosit se dá jako kabelka přes rameno, crossbody i v ruce. Ve své první sezoně je k dostání v černé, burgundy barvě, olivově zelené a hořčičné barvě.

Rodeo Bag, Balenciaga

Pro nadcházející sezonu staví na výsluní módní dům Balenciaga kabelku, kterou po slavné nákupní čtvrti v Beverly Hills pojmenoval Rodeo. Rodeo má jedinečnou siluetu s typickou s laissez-faire estetikou, která nabízí všestranné nošení. K dispozici je ve třech různých velikostech, sběratelské verze jsou také dostupné s řadou messy přívěsků, které zahrnují zrcátka ve tvaru srdce v koženém rámečku, sadu karabin ve tvaru srdce a řetízek medailonů a klíčů. V této messy edici s přívěsky dosahuje cena za kabelku až 9800 eur. Byla to Jane Birkin, která nám odhalila útroby své messy Birkin bag jako první, ovšem je to Balenciaga, kdo tuto vtipnou skutečnost proměňuje v trend.

Sardine Bag, Bottega Veneta

Kabelka Sardine se stala oblíbenou siluetou z dílny současného kreativního ředitele italského módního domu Matthieu Blazyho. Kožená kabelka s proplétané kůže s rybkou z kovu si za svou krátkou existenci prošla mnohými barevnými a velikostními interpretacemi, ovšem tentokrát se stala ústřední hrdinkou kapsulové kolekce věnované Čínskému Novému roku. Kolekce byla tematicky zaměřena na rok draka a v limitované kolekci se spolu s kabelkou ukázaly i další kousky včetně kabelek Andiamo a na zakázku vyrobených Jodie s rukojetí s dračím ocasem. Jednou bude tento hravý červenobílý kousek skutečnou raritou.

Chceme je, ale nemůžeme je mít. Kabelky, na které se teď stojí fronty

elle.cz

Speedy P9 Bandoulière, Louis Vuitton

Nová adaptace kabelky Louis Vuitton Speedy v podání kreativního ředitele pánských kolekcí Pharrella Williamse respektuje reálné požadavky na univerzální a praktický doplněk. Vzdává hold lichoběžníkovým liniím klasického modelu Speedy, ale je vyrobena z poddajné zrnité teletiny. Sítotiskový motiv monogramu působí lehce rozmazaným, uměleckým až ručně malovaným dojmem. Pracuje s několika barevnými variantami v devíti různých velikostech. A že je pánská? Nevadí. Pharrell ji zkrátka uzpůsobil tak, aby byla pro každého. Win-win.

Bea, Yves Saint Laurent

Prostorná a na pohled skromná, to je Bea. Kožená kabelka módního domu Yves Saint Laurent je nadevše praktická, a to nejen díky své velikosti, ale i možnosti proměnit její tvar uvázáním jediného uzlíku. Milovníky logowearu potěší v kovu vyhotovené logo sestávající ze tří písmen na jinak minimalistickém kousku. Bea se možná nepyšní žádnou raritou ani specialitou, ale právě to z ní dělá nezbytný stavební kámen vašeho šatníku.

EW Margaux, The Row

Značka The Row, která byla založena v roce 2006, se prezentuje svou komunikací, která zapomíná na loga. Říkejte tomu quiet luxury či jak jen chcete, ale Mary-Kate a Ashley Olsen tento krok přináší ovoce. To můžeme pozorovat i v případě kabelky Margaux, poměrně nenápadné, ale prostorné kabelky, která skromný fakt, že je k dostání za 7470 eur, na odiv nedává. A hvězdy ji milují – mezi její skalní fanoušky patří Elle Fanning, Jennifer Lawrence, Rosie Huntington-Whiteley, Kendall Jenner i Zoë Kravitz. Taška Margaux se stala jedním z nejznámějších doplňků pro The Row, aniž by se o to nahlas prosila. Margaux byla od svého prvního představení nově interpretována v různých barevných provedeních a finiších, k dispozici je ve čtyřech velikostech.

Peekaboo ISeeU Petite, Fendi

Ikonická Peekaboo se dlouhodobě řadí k chtěným artiklům italského módního domu. Nyní byla kabelka vyhotovena v nových, netradičních barvách, které na první dobrou zaujmou. Peekaboo ISeeU je stále tou jedinou, ovšem v trendy kabátku a ideální kompaktní velikosti. V duchu pocty řemeslu byla ručně obšita 306 stehy, tón v tónu ladícími s (v tomto případě) křiklavě žlutou kůží Cuoio Romano.

Nejchtěnější kabelky jara 2024

Zdroj: autorský článek, archiv značek