And Just Like That, jsou naše módní ikony zpět!

 

Ať už jste fanoušky nového pokračování, či nikoliv, je jistě dobře, že vzniklo. Jedním z poslání seriálu je totiž ukázat, že i po padesátce život nekončí. Naopak – s časem ženy zrají jako víno, i když nevypadají stejně, jako před dvaceti lety, není důvod přestat milovat módu a styl. Už teď je jasné, že fashionisté po celém světě budou bedlivě sledovat všechny fashion novinky, které nám seriál představí, a také vyhledávat “módní odkazy” z minulosti, jenž nám potvrdí, že dobré kusy prostě nestárnou.   

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Dvojice kostýmních designerů Molly Rogers a Danny Santiago se pokusili spojit několik elementů naráz; v první řadě nemohli ignorovat kult IT kusů, které má publikum i po tolika letech stále v paměti. Vintage se proto musel stát nedílnou součástí šatníku našich hrdinek, a bylo jej opravdu mnoho. Objevil se ve formě statement kusů jako bezejmenný hedvábný kaftan, kostým od Jeana Paula Gaultiera, signature šatů od L’wren Scott z 80. let, flitrované sparkle bag od Paco Rabane, blazerů od Max Mara nebo blůzy od Betty Hanson. Tvůrci je však spojily s aktuální high-end a low-end módou, a vytvořili tak hybrid, který nás i před dvaceti lety tak bavil. Důležitým aspektem pro Rogers a Santiga bylo také poukázat na to, že se ženy nemusí oblékat “podle svého věku” ve chvíli kdy přijde padesátka. Naopak, tentokrát hrdinky dláždí cestu své generaci, která může nosit, co chce, a není proto důvod shazovat centimetry podpatků.

Baguette je zpět! 

Fanoušci budou bezpochyby nadšeni, když uvidí návrat fialové flitrové baguette Fendi, kterou Carrie vynesla ve třetí sérii seriálu. Díky tomu se stala nejoblíbenější a také nejznámější kabelkou italského domu, která zažívá své znovuzrození již potřetí za posledních dvacet let! V rámci seriálu se objeví hned několikrát, jak ve vintage, tak i v novém "nano" provedení.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Nezapomenutelná tutu 

Není sice tak krátká, jako si ji pamatujeme z úvodní znělky, ale rozhodně víme, odkud vítr vane. Objevila se i ve fialovém provedení ve druhém filmu, kde ji stylisté Carrie oblékli spolu s tričkem Dior. Tentokrát jí v maxi podobě skombinovali s bílými vintage Chanel boots z novoroční scény prvního filmu.  

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

“Manolky” 

Když už mluvíme o nezapomenutelných kusech, nesmíme opomenout i slavné Hangisi od Manolo Blahnika. Tyto saténové, modré lodičky s masivní přezkou Mr.Big Carrie obul místo zásnubního prstenu. Některé kusy prostě nestárnou, a bubou v módě vždy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Velké klobouky 

Minimalismus není zrovna ve slovníku (čtěte šatníku) Carrie tak častým výrazem. Květované šaty Balenciaga by byly krásné i samy o sobě, nicméně ve spojení s maxi kloboukem od Liberitne jde o zcela jiný level stylu (do outfitu byl zakomponován i "Garden" opera coat v limitované edici, který byl předtím focen jen pro několik známých magazínů v USA). V seriálu se objevila i klasická, šedivá fedora, vyrobená na zakázku od Larose Paris nebo rozkošný slamák se stuhou. Dámy a pánové, na příští sezónu oprašte Humphreyho Bogarta!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

70's dřevěné platformy

Swedish Hasbeens s dřevěnou plaformou nosila SJP nejen na place, ale i mimo něj. Není divu, jelikož vypadají ultra pohodlně. S ponožkami i bez. Měla je na sobě jak v nízkém, tak i "boots" provedení. Dřevákové sandálky obula i Miranda, a to od značky Lisa Bandco. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Maxi puffer, který chceme teď hned! 

Kolikrát jsou lokální celebrity (právem) kritizováni za to, že si k večerním šatům vezmou sportovní bundu nebou péřovku. Puffer od Cynthii Rowley je však již na první pohled stvořen pro malou večerní. V seriálu se objevil rovnou ve dvou barvách, a proto je nám naprosto jasné, že je beznadějně vyprodán už teď. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

New York BOHO

Velký comeback boho sledujeme již několik let. Tie dye, batika, maxi límečky a retro barvy byly v módě ještě před Covidem, a letošní šatník hrdinek AJLT potvrzuje, že tento návrat hippie éry jen tak rychle nezmizí. Carie se objevila ve vintage kaftanu od Normy Kamali, Sarita Chouthury na sobě měla róbu od Natori, a Miranda zas oblékla boho maxi sukni od Celine, kaftan od Driese Van Notena, nebo tie dye košilové šaty od Gerarda Darela. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Low-end kusy 

Nápaditý mix'n'match je to, co v seriálu nesmělo chybět. Plátěnou tašku "New York Nowhere" je možné nosit klidně s Fendi, a denimový Gap overal zas perfektně doplní vintage Celine mary-jane na platformě. Vidět jsme mohli i kaftan od H’s Cabinet - (malé, nezávislé korejské značky), nebo zavinovací pletený top od & Other Stories. Jeden kus však vyvolal velmi bouřlivé reakce - rustikální šaty, které Carrie skombinovala s hourglass babelkou Balenciaga & Gucci. Podle některých uživatelů sociálních sítí připomínaly ty, které prodává Forever 21, nicméně my víme, že postava Carrie by již z principu nenosila fast fashion. K čemu, když máte vintage? Podle jiných zdrojů spíše připomínaly model Avah od Raga, nezávislé americké, rodinné značky založené v roce 2012. Tvůrci však přiznali, že šaty byly pořízeny bez cedulky, a proto se můžeme jen domnívat, odkud tento krásný kus pocházel. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

IT kabelky

Po obrovském úspěchu Dior saddle bag a již zmíněné Fendi "bagetky" si tvůrci dali velmi záležet na doplňcích, jako nikdy. Velké značky proto nesměly chybět - "Vanity" bag a vitage "Birdcage" od Chanel, poupravená "Mary Jane bucket" od Christian Louboutin, Hermès "Kelly" mini, "Domino" od Sonia Rykiel nebo dog friendly Burberry charm mini taška na sáčky pro venčení mazlíčků. Objevily se "Peekaboo" a "Basket" od Fendi, "Capucines" od Louis Vuitton hned v několika barvách a velikostech, či nestárnoucí "Lady Dior". Vizuálně na sebe však strhlo záři reflektorů několik uměleckých děl, jako "Eifel" bag od Timmy Woods, nebo retro "Lady With Peonie" od Rebeccy Moses. Svou lásku k "bezejmenným" vintage kouskům Carrie nikdy neskrývala, a proto tvůrci obohatily outfity hrdinek i o doplňky ze second handů, které mnohdy svou extravagantností kradly pozornost i těm nejdražším modelům. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Oblékat vintage, zn.: prémiově. Kam pro luxusní kousky z druhé ruky?

elle.cz