CELINE: Melancholický sen o přerušeném mládí generace Z

 

Když TikTok mluví, Hedi Slimane naslouchá. Alespoň to vypadá, že kreativní ředitel, který v roce 2018 převzal pomyslné módní žezlo po legendární Phoebe Philo nad Céline, značce nejen odstranil čárku nad “e”, ale také ji značně omladil. Důkazem jeho nového směru orientovaného na generaci Z může být i jmenování americké tiktokové hvězdy Noena Eubankse jako nové tváře labelu. 

Tento vlil byl zřetelný i u jednotlivých představených modelů. Úzké džíny nahradily široké nohavice, crop topy se staly zimní nezbytností, aby naše babičky mohly lámat rukama nad našimi ledvinami a oversize kousky střídaly ještě větší objemy... Modelky v uniformách mládí si však zachovali i jakýsi melancholický look, díky kterému to vypadalo, že po zahradách Château Vaux-le-Vicomte ze 17. století neprochází, ale spíše jimi kloužou a proplouvají.

 

 

Jde o utopickou představu v moderním oversize kabátě. Jde o vizi Francie, která bude opět svobodná a lidé budou moci znovu pořádat svá soirée. Čelme všemu, co přichází s vojenskou disciplínou, ale nezapomeňme si uchovat hlavu v oblacích a snít o lepší budoucnosti... Tím, že se na okamžik otočíme zpět do minulosti.  

Mohlo by se vám líbit

Kultovní módní instagramové účty, které si zaslouží váš follow

Pokud se alespoň trochu považujete za fashion nadšence, zde jsou instagramové účty věnované uctívání velikánů, které by vám neměly uniknut.
elle.cz