CELINE: Melancholický sen o přerušeném mládí generace Z

 

Když TikTok mluví, Hedi Slimane naslouchá. Alespoň to vypadá, že kreativní ředitel, který v roce 2018 převzal pomyslné módní žezlo po legendární Phoebe Philo nad Céline, značce nejen odstranil čárku nad “e”, ale také ji značně omladil. Důkazem jeho nového směru orientovaného na generaci Z může být i jmenování americké tiktokové hvězdy Noena Eubankse jako nové tváře labelu. 

Tento vlil byl zřetelný i u jednotlivých představených modelů. Úzké džíny nahradily široké nohavice, crop topy se staly zimní nezbytností, aby naše babičky mohly lámat rukama nad našimi ledvinami a oversize kousky střídaly ještě větší objemy... Modelky v uniformách mládí si však zachovali i jakýsi melancholický look, díky kterému to vypadalo, že po zahradách Château Vaux-le-Vicomte ze 17. století neprochází, ale spíše jimi kloužou a proplouvají.

 

 

Jde o utopickou představu v moderním oversize kabátě. Jde o vizi Francie, která bude opět svobodná a lidé budou moci znovu pořádat svá soirée. Čelme všemu, co přichází s vojenskou disciplínou, ale nezapomeňme si uchovat hlavu v oblacích a snít o lepší budoucnosti... Tím, že se na okamžik otočíme zpět do minulosti.  

Kultovní módní instagramové účty, které si zaslouží váš follow

elle.cz