Celine nebo Hra o trůny?

 

Posazený v srdci vinařského údolí Loiry se nachází lovecký zámek postavený Františkem I. v 16. století, který je bohatou směsicí francouzských a italských architektonických stylů. Někteří tvrdí, že ho navrhl Domenico da Cortona, jiní se domnívají, že při jeho tvorbě měl o něco pevnější ruku Leonardo da Vinci. Stejně tak jako se v této neuvěřitelné stavbě snoubí bezpočet různých vlivů, je i kolekce s názvem “Teen King Poem” Celine pod vedením Hediho Slimana plná roztroušené inspirace, která se jako jednotlivé kousky gotických vitráží spojuje v jeden božský celek.  

 

 

Spojení “noveau romantique", Hry o trůny a hubených modelů se surfařskou estetikou alá Celine jistě dobývá módní výšiny. Žijeme v náročné době, a proto není překvapením, že designéři hledají útěchu v historii a spoléhají se na bezpečí, které je vyjádřeno uniformou. Ukázali nám to ve svých kolekcích letos i Demna Gvasalia pro Balenciaga, či Simone Rocha pro H&M. A pokud přeskočíme století, dokonce ani Kim Jones se ve svém debutu pro Dior nebál military stylu.  

 

Mohlo by se vám líbit

Módní binge-watching: To nejlepší z pařížského Haute Couture Weeku

Od mystického Diora přes Jonesův debut u Fendi až po inovativní hravost Schiaparelli. Přinášíme vám přehled těch nejdůležitějších přehlídek z pařížského Haute Couture Fashion Weeku pro sezónu jaro-léto 2021.
elle.cz