DIY fashion trend: doplňky z korálků a pryskyřice

Celebrity po nich šílí, influenceři jej kupují za nenormální sumy a fanoušci si je vyrábí doma sami. Tak či tak, všichni o nich mluví. Korálkové náhrdelníky – nosí je Dua Lipa, Harry Styles, či Chiara Ferragni. Do sortimentu si je zařadili u Balenciagy nebo Bottegy Venety. Hit, šílenství i must-have trend...  

Ten od Bottegy Venety si můžete pořídit za šestnáct tisíc, ale doma vás vyjde zhruba na dvě stě korun (a to počítáme s tím, že se neodbudete něčím obyčejným, ale koupíte si prémiové korálky). A pokud nechcete utrácet deseti tisíce a ani si nechcete nic vyrábět, můžete si koupit kousek značky Éliou za pouhých šedesát osm dolarů a uvidíte, jak se budete cítit.  

Letní body šperky jsou zpět!

elle.cz

Už je to skoro únavné, ale ano... i korálkové náhrdelníky pocházejí z přelomu milénia a řadí se na seznam Y2K módy. Co to znamená? Že posedlost touto dekádou přerůstá limity zdravého rozumu. Hlavně když je legrace. Zahrnují barvy duhy a roztomilé fráze, takže proč ne? Navíc, pokud hledáte trend, který za vás promluví, jsou to právě tyto roztodivné šperky. Trochu punku, trochu funku a trochu toho over-the-top stylingu. Ceníme si také toho, že tento trend alespoň nabádá k lidové tvořivosti. Protože s korálkovými náhrdelníky stoupá také popularita pryskyřicových prstýnků.  

 

 

Podle nedávného reportu z Pinterestu se počet vyhledávání pryskyřicových prstenů třikrát zvýšil oproti loňskému roku. Vyrobeny z polymeru, pryskyřice a – překvapivě – jílu, nebo modelíny jsou tyto doplňky robustním, zářivým ztělesnění odvážného stylu, který v létě 2021 bere svět módy útokem.  

Ale teď vážně a z trochu komplexního hlediska. Móda pro rok 2021 hledá ty nejosobnější vyjádření, a proto se jich nebojte, nemusí to být zrovna korálkové náhrdelníky. Pokud máte slabost pro cokoliv, co jste si myslela, že jste si až doposud nemohla dovolit, jděte do toho. Kdy jindy, když ne teď? 

 

Jak nosit květinové vzory, i když je nemáte ráda?

elle.cz

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA