DIY fashion trend: doplňky z korálků a pryskyřice

Celebrity po nich šílí, influenceři jej kupují za nenormální sumy a fanoušci si je vyrábí doma sami. Tak či tak, všichni o nich mluví. Korálkové náhrdelníky – nosí je Dua Lipa, Harry Styles, či Chiara Ferragni. Do sortimentu si je zařadili u Balenciagy nebo Bottegy Venety. Hit, šílenství i must-have trend...  

Ten od Bottegy Venety si můžete pořídit za šestnáct tisíc, ale doma vás vyjde zhruba na dvě stě korun (a to počítáme s tím, že se neodbudete něčím obyčejným, ale koupíte si prémiové korálky). A pokud nechcete utrácet deseti tisíce a ani si nechcete nic vyrábět, můžete si koupit kousek značky Éliou za pouhých šedesát osm dolarů a uvidíte, jak se budete cítit.  

Mohlo by se vám líbit

Letní body šperky jsou zpět!

Bude léto, bude pláž. A tak se vrací (ne)populární trend z přelomu milénia. Takzvané body jewelry. Jste připraveni na kroužky do pupíku, hrudní řetízky pod plavky a kotníkové náramky? Že ne? A co oprášit ten 00s playlist? Víme, že si ho tam pipláte...
elle.cz

Už je to skoro únavné, ale ano... i korálkové náhrdelníky pocházejí z přelomu milénia a řadí se na seznam Y2K módy. Co to znamená? Že posedlost touto dekádou přerůstá limity zdravého rozumu. Hlavně když je legrace. Zahrnují barvy duhy a roztomilé fráze, takže proč ne? Navíc, pokud hledáte trend, který za vás promluví, jsou to právě tyto roztodivné šperky. Trochu punku, trochu funku a trochu toho over-the-top stylingu. Ceníme si také toho, že tento trend alespoň nabádá k lidové tvořivosti. Protože s korálkovými náhrdelníky stoupá také popularita pryskyřicových prstýnků.  

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Podle nedávného reportu z Pinterestu se počet vyhledávání pryskyřicových prstenů třikrát zvýšil oproti loňskému roku. Vyrobeny z polymeru, pryskyřice a – překvapivě – jílu, nebo modelíny jsou tyto doplňky robustním, zářivým ztělesnění odvážného stylu, který v létě 2021 bere svět módy útokem.  

Ale teď vážně a z trochu komplexního hlediska. Móda pro rok 2021 hledá ty nejosobnější vyjádření, a proto se jich nebojte, nemusí to být zrovna korálkové náhrdelníky. Pokud máte slabost pro cokoliv, co jste si myslela, že jste si až doposud nemohla dovolit, jděte do toho. Kdy jindy, když ne teď? 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Jak nosit květinové vzory, i když je nemáte ráda?

Tento výkvět na módní scéně je klasika mezi printy, která nikdy nezestárne. Jde o jarní a letní evergreen, na který narazíte na každém kroku. I pokud však nejste jeho fanouškem, je těžké se mu vyhnout. Ovšem i květiny mohou být sofistikovaným a nevtíravým komponentem vašeho šatníku, stačí se držet těchto jednoduchých módních pravidel.
elle.cz