REKLAMA

MBPFW 2021: SLEDUJTE LIVE PŘEHLÍDKY Michaela Hriňová/Denisa Dovala

 

Kolekce Denisy Dovala FW21 se nese v duchu slovanských bohyň a je pokračováním myšlenky, která vznikla ve spolupráci se Slovinským muzeem. To designérku oslovilo jako zástupkyni České republiky, aby vytvořila kolekci na téma slovanská kultura. Návrhářka si následně vybrala konkrétně téma slovanské bohyně.

Její hlavní inspirací se staly ty nejsilnější z bohyň jako jsou Moréna, bohyně smrti a znovuzrození, Mokoš, bohyně plodnosti a ochránkyně žen, Živa, bohyně Slunce a štěstí, Lada, bohyně krásy, Dodola, bohyně větru a deště, či také Kupalo, bohyně očisty. Toto téma se odráží hned v samotných potiscích. Pro tisk jsou využity symboly jednotlivých bohyň a také hesla a jména. Designérka rovněž pracuje s charakteristickými barvami pro jednotlivé bohyně. Atraktivní delší siluety podtrhávají krásu ženského těla a jsou tak oslavou krásy a božskosti všech žen.

 

 

Michaela Hriňová si nepřeje, abyste zapomněli. A to nejen sledovat její show s příznačným názvem “Don’t forget”, ale také na své kořeny, předky, výchovu, vzpomínky, a hlavně na domov. Celá její kolekce je inspirována tím, co bylo, protože právě to je odrazem toho, kde jsme nyní. V jejích modelech se střetává minulost, přítomnost i budoucnost. A tradiční lidový oděv je převeden do současnosti i se svými spodničkami, zástěrami, zdobnými lemy, výšivkami, nabíranými rukávy... Toto jsou naše každodenní kroje v moderní podobě.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA