Nejlepší looky z prvního dne MBPFW 2021

 

Poezie ženskosti v proměnném rytmu. Kolekce Before Sunrise od Jakuba Polanky jasně definovala kontrast mezi dívkou, která je zahalena závojem tajemství a ženou, která se nebojí být viděna. Tato metaforická show, jejíž hlavní dialog si pohrával s dualitou feminity a jejím radikalismem i křehkostí, vynikala svými barvami i naprosto jedinečnými a lichotivými siluetami. Boj dobra a zla, který se skrývá v každé z nás, byl konečně převeden na módní molo s neuvěřitelnou lehkostí.

Jakub Polanka

 

Únik do světa, kde již pandemie není hlavním narativem. Duo LAFORMELA nabídlo ve své show "MAINLINE" eskapistickou utopii, jež nám znovu nabídla iluzi cestování. Dálky, dobrodružství, hluboký oceán, pestrost, nepředvídatelnost a proměnlivost světa v něm - to vše nabídla kolekce, jež vynikala především svými promyšlenými detaily, symbolickými barvami a globalizovanými oversize kousky.

LAFORMELA

 

Fakt, že “PARTY IS NOT OVER” dokazuje Michael Kováčik prostřednictvím kolekce, jež zazářila prostorem jako glamour klenot naší novodobé uniformy. Minimalistické kousky, které byly dovedeny do maximální dokonalosti nejen díky krásným materiálům jako jsou hedvábný šifon, satén či kůže, nás nadchly stejně jako toka kloboučky bez krempy a modelka Eva Che, která je pomáhala vytvořit. 

Michael Kováčik

 

Kolekce "Paradise Lost" od slovenského designéra Pavola Dendise byla inspirována stejnojmenným básnickým dílem od Johna Miltona a blankytnou oblohou z obrazu Fallen Angel od Alexandra Cabanela a otevírá úplně nový pohled na minimalismus. Moderní poetičnost, nečekaná barevná škála a netradiční recyklované materiály představují ztracený ráj, který návrhář interpretoval skrze opuštění své černobílé komfortní zóny. Otevřel se mu tak originální pohled na kombinace vzorů a struktur či nových siluet. Precizní krejčovství dodává jeho show vždy velmi zaoblený a celistvý look dokonalosti.

Pavol Dendis

 

Láska má mnoho podob. Dokáže být pomíjivá, opětovaná a také nenaplněná. Inspirace kolekce Terezy Vu FW21 “Zraněná srdce” odkazuje na její nestálost. Navzájem se v ní prolíná několik linií, které zosobňují různé podoby vášně a vyjadřují širokou paletu citu a pocitů. Rychlé vzplanutí a opět rychlé opadnutí citu, které bývá velmi často doprovázeno citovou deprivací či „zraněním“ jednoho nebo druhého partnera. Změny nálad a křehká nerovnováha. Tomu odpovídá i různorodost a na první pohled nejednotnost barevnosti a střihového řešení celé kolekce.   

Tereza Vu
Mohlo by se vám líbit

MBPFW 2021: SLEDUJTE LIVE PŘEHLÍDKU MICHAELA KOVÁČIKA V 18:00

Vyhlídky světlejších zítřků a pomyslný kolektivní návrat nás všech do společnosti oslaví Michael Kováčik představením své nové kolekce podzim/zima 2021 PARTY IS NOT OVER v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.
elle.cz