Metodika uniformy moderní ženy od Jil Sander S/S 22

 

Jil Sander vstupuje do post-pandemického světa. Přebírá módní trendy a upravuje si je svým typickým způsobem. Jenže pobyt doma nás naučil na měkké tkaniny a útulné úplety, a proto se návrhářské duo odklonilo od strukturálního vzhledu, který dříve vyzdvihovalo a představilo kolekci, která působila mnohem uvolněnějším dojmem. Vlněné akcenty mohéru jen přispěly k této elegantní přesto pohodlné estetice, která však zůstává věrná identitě značky.  

 

 

Co se týče barevné palety, Jil Sander se většinou nevzdaluje daleko od zemitých tónů, a proto je celkem vzrušující na mole vidět tóny levandulové, zelené či modré, které spolu hrají skvělou jarní symfonii. Potom je tu dokonce motiv zvířecích potisků, které rozhodně upoutají v moři bílé, černé a béžové...  

Doplňky a šperky jako by si zatím zvykly na kulturu schůzek přes Zoom - návrháři se totiž zaměřili především na oblast uší a krku. Výrazné náušnice či geometrické náhrdelníky odvážně přitahovaly pozornost... A upřímně proč nebýt zase chvíli vidět po celé té dlouhé době, kdy jsme se skrývali před zraky veřejnosti i před viry. 

Mohlo by se vám líbit

Radost ze znovuzrození u Fendi S/S 2022

Ač už druhá kolekce, stále první živá show... Letošní opening milánského fashion weeku měl na starosti Kim Jones. A podařilo se mu utvrdit svět, že se vše vrátilo zpět. Jeho vize Fendi ženy se vrací v čase do klubu Studio 54, kde nachází radost ze života a odkládá postpandemickou úzkost.
elle.cz