Óda na inovativní minimalismus a unikátní savoir - faire podle Hermès

 

V prostředí posuvných kulis v barvách impresionistických krajin zahalujících se do hřejivého odpoledního slunce byla představena ready-to-wear kolekce, která se nesla v duchu nekončících letních měsíců. Návštěvníci přehlídky vstoupili do magického světa módního domu Hermès v hangáru pařížského letiště Le Bourget, který se pro sobotní odpoledne proměnil ve výjev z obrazu, ve kterém chcete alespoň na chvíli setrvat.

Nadège Vanhée-Cybulski vsadila v kolekci na barvy zemitých tónů a teplých slunečních paprsků, dominují odstíny hnědé a khaki, neopomenuta je i černá. Celou kolekcí prostupují nejjemnější nuance tónů oranžové a krémové žluté. Hermès si tentokrát pohrál i s potisky, pro které zavítal do svého rozsáhlého archivu – inspirovány byly motivem Cliquetis Carré, šátku vytvořeného umělkyní Julií Abadie. Lehkost a vzdušnost celé kolekce umocňuje volba materiálů, kopírujících každý krok nositelky v dokonalé odezvě. Dokonce i kůži tentokrát Vanhée-Cybulski zvolila u některých modelů v té nejlehčí gramáži a vytvořila z ní tak lehké letní sukně i šaty. Kůže v létě? Kdepak, žádná hloupost, u Hermès nic není nemožné!

 

Hermès

 

Právě kůže, pro identitu módního domu natolik vlastní, že se stala jeho nejdůležitějším artefaktem, je v kolekci omniprezentní. V různých obměnách doplňuje jednotlivé looky. Ať už tvoří sofistikované siluety svršků, či jen kusy oděvu doplňuje, je všudypřítomná. Kožené i kovové komponenty jsou umístěny na nových, možná neočekávaných místech oděvu, otevírajíce tak nové perspektivy. Vanhée-Cybulski v kolekci odkrývá nové kontury oblékání, všelijak vrství a lemy oděvů nechává na odiv. Možná právě tím podtrhuje inovativní minimalistické střihy a unikátní um řemeslníků dílen Hermès a opět ukazuje crème de la crème francouzského odívání.

Račte vstoupit do světa zalitého hřejivými slunečními paprsky a zhlédněte kolekci Hermès pro sezónu Spring-Summer 2022:

 

Mohlo by se vám líbit

Dejte si rande s Valentino S/S 2022

Vychutnejte atmosféru třetího pařížského arrondissement v kolekci pro jaro/léto 2022 v pojetí Valentino. Módní přehlídka v La Carreau du Temple neskončila na módním mole, ale modelky pokračovaly ven do ulic a dávali tak možnost přihlížejícím prohlédnout si nejnovější kolekci na vlastní oči.
elle.cz