Skinny jeans jsou out! Známe aktuální denimové trendy

 

Lockdown nám nejenže změnil životní styl, ale také ovlivnil náš pohled a přístup k módě. Po téměř roce, který jsme převážně trávili doma, se absolutním hitem stalo loungewear - pyžama, teplákovky a legíny. Není proto divu, že ty extrémně upnuté džíny jsme zahrabali na dno skříně a čím dál častěji saháme po volnější a mnohem pohodlnější siluetě. Pokud jste to ještě neudělali, neváhejte ani minutu. Je to nejen osvobozující pocit, ale také úplně jiný estetický zážitek. Skinny jeans vypadají dobře, o tom není pochyb, ale nejsou už trochu nuda? Zkuste na konec zimy a nadcházející jaro trochu popustit uzdu své fantazii a přestaňte se bát ležérnějších střihů. Poradíme vám jak na to a kde takové seženete, když byste chtěli investovat do kvality. Než se do toho pustíme, inspirujte se, jak se nosí současný střih denimu ve světových módních metropolích.

Top denimové street-style looky ze světových fashion weeků:

STYL 101: Monochromatické fotoalbum looků podle zpěvačky Zey

elle.cz

 

Kde pořídit originální džíny?

 

1. Široké nohavice a zvonáče

Džíny s širokými nohavicemi nebo zvonáče vypadají skvěle jak k bílým teniskám, tak k lodičkám. Skvěle k nim bude vypadat crop top nebo uplý rolák. Jedny v takovém střihu, ale s neotřelými detaily a v nadčasové pravé modré seženete od českého návrhářského dua LAFORMELA. 100% bavlna, 100% eticky ušité, 100% pohodlí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

2. Netradiční nebo asymetrický střih

Čím zvláštnější, tím lepší. Nadcházející sezóna dovoluje v denimu vše a povyšuje tento základní kousek na statement piece vašeho šatníku. Hlavní roli proto hrají džíny asymetrického střihu, nebo jinak ozvláštněné. Tuto disciplínu nejlépe zvládá česká značka CHATTY.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

3. Různobarevné džíny

Že džíny musí být jednobarevné? Protože se letos na džíny budeme dívat jako na tu výraznější součást šatníku, nebojte se jiných barevných kombinací, než na které jste zvyklí. Nás baví jak světlý denim i ten batikovaný, ale také ten, který je složený ze dvou barev. Zvonáče, které jsou ozvláštněné dvoutónovou modrou jsou ten výrazný kousek, který by vám letos neměl chybět ve skříni. My milujeme ty od slovenské značky NEHERA.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

4. Rovný střih

Straightcut jeans zažívají velký comeback. Střih, který je dole široký tak akorát, aby se pod něj vešly vaše oblíbené kožené boty. Ať už klasické martensky, nebo tuto sezónu tak oblíbené cowboy boots. V kombinaci s dlouhým kabátem vytvoříte ležérní 90's siluetu. Na tento nadčasový střih se specializuje například švédská udržitelná značka Nudie Jeans, kterou zakoupíte v obchodě Nila.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

5. Vintage jeans

Není nad to, když se vám podaří sehnat ty vintage džíny, které správně sedí. Levi's 501, mom jeans, boyfriend jeans. Samozřejmě vyrobené z té pevné, hrubé džínoviny, která už roky vydržela a s vámi se těší na nový začátek. Perfektně padnoucí vintage denim ulovíte v online second handech 1981 nebo Cosmic Kids.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Autentičtí a sebevědomí: Proč milujeme stylové seniory na Instagramu?

elle.cz