Trend Alert: Už máte podprsenku zahalující skutečně jen to, co musí?

Rozmohl se nám tu nový trend. Módní návrháři ve velkém propadají trendu tak malému, že zakrývá opravdu jen to, co nezbytně musí. Řeč je o topu velikosti tak titěrné, že zkrátka schová skutečně jen tu partii těla, jejíž část na veřejnosti ukazovat je nepřípustné. Značky se jedna za druhou předhánějí v tom, která z nich na módní molo vyšle modelku v té nejmenší podprsence. A v té honbě za virálním trendem se už jen těžko dá určit, kdo s ním přišel první. Ovšem pokud bychom chtěli určit prvenství, museli bychom v módní historii zalovit mnohem hlouběji, než jen hledat na runwayích posledních dvou sezón...

Menší než mini:

Toto módní šílenství zřejmě mohla v této sezóně jako první spustit francouzská návrhářka Nensi Dojaka. Ještě před nedávnem byla mladým objevem, teď už obléká ty nejlepší hvězdy Hollywoodu do šatů, které důmyslným uvázáním odhalují co nejvíce z lidského těla. Pomocí aplikací a šňůrek vytvořila topy, které zahalují skutečně jen to, co musí. Pak italská značka Miu Miu rozpoutala šílenství po ultrakrátkých sukních, které se pochopitelně dokonale doplňovaly s extrémně malými topy. Maryam Nassir Zadeh drobné topy obohatila důmyslným vrstvením, značka Sportmax je proměnila v hru a italský dům Blumarine se skrze ně katapultoval zpět do devadesátých let. Vzpomeňme si jen na topy s kovovými cvočky, které jsme v dobách dávno minulých chtěli nosit i my... Zřejmě nejodvážněji se italská návrhářka Vivetta Ponti. Ve své kolekci Vivetta odhalila topy ve tvaru srdíček schovávajících bradavky a plastické ruce, které zakrývají ňadra nositelek. Postarala se tak o mediální triumf a kdo o Vivettě doposud neslyšel, dozvěděl se o ní právě díky těmto topům.

Odvrácená strana mince

Trend, který ovládl módní mola, vzbuzuje však mnoho otázek. Jako první na mysli vyvstane argument, zda je to vůbec nositelné? Chceme se objevit ve společnosti téměř nazí a kontrolovat, zda nám z titěrné podprsenky něco nevykukuje? Nepohodlné na nošení je jedna věc, pak je tu ještě další, který s ním souvisí: tento trend je zřejmě určen jen dokonalým tělům. Jen si představte modelku, která má nějaká kila navíc a plné poprsí, které by do takovéto podprsenky jen stěží vtěsnala. Konfekční velikost menší než 34 a ani gram tuku navíc, o tom, že se heroin chic estetika vrací, již víme. Názor na to si stále ještě utváříme.

Jak je možné, že v době inkluzivní vznikají trendy, které rozhodně nejsou pro každého? Že ve světě, který volá po diverzitě těl a body positivity smýšlení, zrodí se něco, co žena velikosti větší než 34 neoblékne? Nesmíme opomenout fakt, že ten samý svět prahne po virálních módních projevech. A titěrný top jedním z nich bezesporu je. Jinak bychom o něm zřejmě nepsali. Móda je hra a vnímejme ji proto tak. Ať už i titěrnou podprsenku pořídíme, či nikoliv.

Paris Fashion Week: Nejlepší street style z ulic Paříže

elle.cz

Zdroj: Autorský článek