Trend jaro/léto 2013: šachovnice

Na závěr pařížských týdnů módy stvořil Marc Jacobs pro Louis Vuitton nezapomenutelnou show, když seslal na runway po eskalátorech modelky v šatech s výrazným motivem kostek. Bylo jasné, že nejde jen o show, ale že je na světě i jedno z hlavních must-have jara a léta pro rok 2013. Zrcadlový motiv šachovnice zakomponoval kreativní ředitel francouzského módního domu v různých rozměrech do celého looku. Nejednalo se však pouze o černobílou, Marc nechal vzor vyniknout i v jiných barvách. Žlutá, bílá, béžová, tmavě zelená, hnědá… Jednoduché, elegantní, a přitom výrazné a velmi dobře rozpoznatelné. To vše v rytmu konce šedesátých let.

Stejné poselství do světa vyslala v menší míře například i značka Marni a na novou vlnu ihned naskočily i highstreet řetězce jako H&M, Zara, Topshop, River Island a další.

Jak nosit?

Full look
Oblečte se do kostky od hlavy k patě. Sukni či kalhoty cigaretového střihu doplňte stejně vzorovaným topem i kabelkou. Ale pamatujte – vždy se držte jen jednoho tónu.

Casual
Namixujte kostku s jinými kusy. Aplikujte pravidlo „v jednoduchosti je krása“ a kombinujte s jednobarevnými kousky minimalistického střihu.

sachovnice

Na obrázku
Sáčko, Louis Vuitton
Kabelka, Marni
Šaty, River Island
Lodičky, Marc Jacobs

EBC promo