Trend léto 2013: osvícení

Textury s odlesky byly jedním z nejopakovanějších motivů během módních týdnů, jež určily ráz módy pro letošní jaro a léto. Nejednalo se však pouze o metalické odlesky zlata, stříbra a bronzu, efekt návrháři použili na všechny barvy palety.

Christopher Bailey nechal výraznou látku (a v případě kolekce Burberry Prorsum také kůži) zahrát hlavní roli a výsledný dojem nekomplikoval složitým střihem. Na molo vyslal přehlídku složenou z pouzdrových šatů, sukní, halenek i trenčkotů a celý look doladil nablýskanými lodičkami a kabelkami z plastu či metalické kůže. Raf Simons pro Dior zvolil materiál s lehčí gramáží – peplum topy bez ramínek ušil z lesklého šifonu.

Značka Emporio Armani předvedla záři v tělových tónech. Dozlatova se leskly vesty, šortky i halenky. Alexander Wang pak na rozdíl od barevného Burberry a až romantického looku Emporio Armani vsadil na odcizené futuristické vyznění svých návrhů. Ze stříbrné kůže ušil topy i večerní šaty. Donatella Versace pak pro svoji vizi využila nejen lesklý materiál, ale na pomoc přizvala i flitry. Jonathan Saunders pak stejně jako Christopher Bailey použil výrazný materiál a vsadil na čisté střihy. Modelky pro něj na molu předvedly například pouzdrovou sukni či bomber. Metalický motiv návrhář zakomponoval i do dalšího trendu letošní sezony – širokých vodorovných i svislých pruhů.

Na modely z přehlídek se podívejte do galerie.

EBC promo