Ošklivé boty, které nám nedají spát a 5 stylů, které jsou must-have

Nosit „ošklivé boty“, abyste vypadali cool, zní tak trochu paradoxně – nicméně, je to ten největší módní zásah! Módním smasherem posledních sezón se staly právě boty, které ve vás nevzbudí touhu na první pohled, ale když je nosíte, působí hodně cool. Na výsluní se vrací dad sneakers, Crocs, válenky Uggs a díky filmu Barbie zažívají renesanci i Birkenstocky. Jsou nejen praktické a pohodlné, ale staly se módním statementem samy o sobě. Podle toho, co vidíme na fashion weecích i na ulicích, které jsou přehlídkovým molem módních influencerů, je zřejmé, že tento trend v nejbližší době rozhodně neutichne, naopak. Tady je 5 stylů ugly shoes, které jsou aktuálně nejvíce trendy.

Birkenstocky (a jiné ortopedické boty)

Oblibené Birkenstocky jsou v našich botnících už po celá desetiletí, ale teprve nedávno se vymanily z kategorie bot pro volný čas do kategorie celebrit mezi botami. I když to nejsou ty nejstylovější boty, která kdy chodily po Zemi, něco na sandálech je nekonvenčně okouzlující. Model Arizona se stal megahitem letošního léta, poté, co se mu o bombastické promo postaral film Barbie. A až vám v něm začnou mrznout palce, stačí přesedlat na modely s plnou špičkou. Najdete je i u jiných značek, které je ještě vylepšují kožešinovým lemováním.

Birkenstocks & spol:

Crocs

Buďme upřímní: Crocs nejsou hezké boty. Přesto jsou to jedny z bot, které měl v počtu minimálně jednoho páru v botníku každý z nás. Boty, které při svém uvedení na trh způsobily obrovský poprask a začaly je kopírovat obuvnické značky po celém světě, se postupně propadly na úroveň bot na chalupu a na zahradu. Jenže teď jsou zpět a jejich návrat je přímo grandiózní! Úroveň pohodlí, které nabízí, je bezkonkurenční a kouzlo kýčovitých ozdůbek Jibbitz, díky nimž si z každých bot můžete udělat svůj jedinečný unikát, je neodolatelné. Crocs se navíc s plnou vervou vrhly do módní arény a vypustily do světa opravdu trendy styly jako modely na platformě nebo ikonické kousky vzniklé ve spolupráci s návrháři, jako je Christopher Kane a Balenciaga.

Crocs smashers na nadcházející sezónu:

Dad sneakers

Běhával v nich Bill Clinton a nosili je všichni muži, kteří byli otci v 80. a na začátku 90. let. Běžecké tenisky, které se zaměřovaly na pohodlí a stabilitu, s mohutnou nevzhlednou siluetou a dekorativním vyšíváním, které tvořila poněkud messy změť pruhů, loga a síťoviny. A teď jsou s velkou pompou zpět. Zpopularizovaly je celebrity jako Bella Hadid a Hailey Bieber, kterým mohou být značky vyrábějící pohodlné sportovních bot jako New Balance, Fila, Asics, Adidas ve spolupráci s Balenciagou a další neskonale vděčné. Právě díky nim jejich popularita mezi mileniály a Gen Z raketově narostla. Nezkoušejte trendu dad sneakers uniknout, je to nemožné.

Inspired by dad:

Uggs

Znáte virální claim: Uggs are ug(g)ly? Možná jsou, ale koho to dnes zajímá. Uggs zažívají renesanci a jejich obuvní designéři odvádějí v poslední době skvělou práci. Značka posouvá hranice, pokud jde o siluety a barvy, a některé modely Uggs se dokonce staly tak populární, že se vyprodávají rychlostí světla a objevují se na prodejních stránkách za dvojnásobnou cenu.

Uggs must-haves:

Cartoon boty

A první místo v kategorii ošklivých bot získávají – komicsové boty. Už jste asi zaznamenali obří červené boty Big Red Boots od MSCHF. Jsou inspirované obuví animované postavičky Astro Boye a v posledním roce neochvějně převzaly vládu na NYC street stylem a sociálními sítěmi. Začaly se vyrábět už i v černé nebo v kolaboraci s Crocs, jejichž tváří se stala Paris Hilton. V těsném závěsu za nimi jsou boty, které vypadají jako plastový odlitek chodidla – rýsuje se na nich totiž všech pět prstů. Naše babičky z takových bot omdlévají, ale my jim fandíme!

Cartoon shoes inspirace: