Trend: Výrazná perka

Kotníčkové boty neboli perka či chelsea boots na vrchol must-have žebříčku vystoupaly před několika sezonami společně s pánským lookem. Klasická černá a hnědá varianta ale začala být po čase příliš předvídatelná, proto jí návrháři dodali novou šťávu dalšími barevnými variacemi…

Jak vybírat?
Vsaďte na barvy. In jsou metalické odlesky – zlatá, stříbrná i bronz. Vtipný detail, který změnil ráz celé boty, předvedl Christopher Kane, který elastickou část obarvil neonovými odstíny. Alexander Wang zas klasický styl ozvláštnil podseknutým podpatkem. Něžně a elegantně působí chelsea boots z dílny Acne ve smetanové barvě.

Historie
Kotníčkové boty se zrodily v průmyslové době viktoriánské éry království Velké Británie. V době, které udala rychlé tempo pára, už nebyl čas na šněrování vysokých jezdeckých bot, a proto si dámy oblíbily zázrak z továren v Chelsea – boty, které se nazouvaly a zouvaly skoro samy! Další velkou etapu prožil tento typ obutí díky módnímu hnutí mod na přelomu 50. a 60. let, které se stalo jedním ze znaků nové generace. Od té doby se řadí do nutností každého dobře vybaveného šatníku. A teď víc než kdy jindy.

Zatoužili jste si doplnit módní výbavu nějakým zajímavým kouskem? Pak si zahrajte o poukaz na 500 korun od hightstreet značky Reserved ve valentýnské soutěži s ELLE.cz a vyrazte na nákupy!


EBC promo