Trend Alert: Už zase jsou tu bokovky. Chyběly vám?

V módním světě se často říká, že co jednou odejde, brzy se zas vrátí. A tak tomu je i v případě koloběhu bokovek. Ikonický trend kalhot, stejně tak milovaný, jako zatracovaný, je zpět a v plné síle. Tento typ džínových kalhot je charakterizován nízko posazeným pasem, který obvykle sedí pod boky. Low-bottom jeans se poprvé staly populárními v devadesátých letech, za jejich oživením může britský módní návrhář Alexander McQueen, který poprvé ukázal své slavné nízké kalhoty „bumster“ ve své kolekci v roce 1996. Tento módní výstřelek se pak stal populárním na začátku nového milénia, když si jej oblíbily hvězdy jako Brittney Spears, Paris Hilton, Lindsay Lohan a další. Bokovky byly spojeny s hudbou, kulturou a osobnostmi té doby a první dekáda 21. století na ně byla obzvláště úrodná.

Letem světem zpět do našich šatníků

Dnes se s velkou slávou a humbukem vrací do repertoáru oděvů mnoha módních nadšenců. Důvod, proč se low-bottom jeans cyklicky vrací do módy, spočívá v nostalgii a touze po obnovení starých trendů. Módní průmysl často čerpá inspiraci z minulosti a přenáší prvky z doby dávno minulé do současnosti s moderním nádechem. Jistě, je možná důležité mít pro ně ideální postavu. Jenomže žijeme v roce 2023 a to hlavní, co se k bokovkám nosí, je sebevědomí. 

How to style it: Maxisukně, trend podzimu 2023 a způsoby, jak ji nosit

elle.cz

Slavní v bokovkách

Mnoho slavných z celého světa přijalo tento módní trend za svůj a nosí low-bottom jeans s hrdostí. Dříve to byly například Britney Spears a Jennifer Lopez, které byly v 90. letech patronkami bokovek, dnes to jsou módní divy Kendall Jenner, Gigi a Bella Hadid nebo Hailey Baldwin. Ty nás často zásobují inspirací, jak tento kousek nosit v každodenním životě. Vzkazují, že low-bottom jeans mohou být stále in! Je zřejmé, že stále mají své místo v módním světě a jen tak jej neopustí. Jejich odvážný a výrazný vzhled přináší do šatníku každého z nás nádech rebelství a individuality. Takže, pokud hledáte způsob, jak vyjádřit svou osobnost skrz módu, vzpomeňte si, že tu pro všechny případy máme bokovky.

Jak low-bottom jeans nosit

Jak je oblékat? S korzetem, s krátkým topem i s rebelskou bundou. Nebojte se bokovky doplnit výrazným páskem v kombinaci s elegantnějším svrškem.  Ukažte boky, pokud se odvážíte! Jen v chladnějších měsících dávejte pozor na ledviny, s tímto trendem v zimě opatrně. A pokud si nevíte rady, hledejte inspiraci v ulicích fashion weeků...

Už zase jsou tu bokovky. Chyběly vám?

Zdroj: Allure, Refinery29, ELLE.com