Gigi Hadid: Módní ikona, matka i zapálená filantropka

 

Ikona módních přehlídek a kampaní, ale také videoklipů a Instagramu Gigi Hadid slaví narozeniny. Ačkoliv Gigi, dcera bývalé modelky a developera, ještě nepřekročila ani třicítku, už několik let patří mezi naprosté legendy módní branže i showbyznysu. Její dokonalý vzhled zaujal ty nejvýznamnější značky a návrháře.

Ikonické snímky pro Pirelli 

Po úspěšném startu kariéry se značkou Guess nafotila pod modelingovou agenturou IMG Models v roce 2015 snímky pro exkluzivní kalendář s uměleckými akty s názvem Pirelli a zařadila se mezi pečlivě vybírané slavné ženy, které na jedinečnou nabídku od Pirelli kývly. Fotografie pro tento projekt nafotila například Cindy Crawford, Nicole Kidman, Zhang Ziyi, Monica Belluci, Adriana Lima či Serena Williams. Prestiž kalendáře prokazuje i skutečnost, že o ikonické snímky se postarali nejslavnějších fotografové světa - Peter Lindbergh, Annie Leibovitz, Patrick Demarchelier či Helmut Newton.

 

Gigi Hadid
Info ikona

 

Strmý vzestup

Mezi velké úspěchy uznávané topmodelky nepatří jen vydařené módní přehlídky a nezapomenutelné kampaně, ale také ambasadorství pro značky Tommy Hilfiger a Maybelline. Díky svému půvabu a pracovitosti získala v roce 2016 ocenění “Modelka roku” v rámci soutěže Fashion Los Angeles Award. O dva roky později byla v rámci této události oceněna za “Nejlepší návrhářský debut” díky své spolupráci se značkou Tommy Hilfiger.

Své nadání uplatnila také v klipech s neuvěřitelným počtem zhlédnutí. Zazářila hlavně v singlu Pillowtalk od Zayna Malika, se kterým s přestávkami žila od roku 2015 do roku 2021.

 

Gigi Hadid a Zayn Malik
Info ikona

 

Žena mnoha tváří

Hadid se od roku 2016 také věnuje aktivismu. Svou energii investuje především do pomoci uprchlíkům, lidem trpícím hladem či pacientům s chronickou lymskou boreliózou. Podporuje také hnutí Black Lives Matter a nedávno se svou sestrou Bellou darovala veškerý výdělek z posledních módních přehlídek v rámci Fall 2022 na pomoc Ukrajině a Palestině.

Hadid je žena mnoha tváří. Kromě aktivismu se naplno věnuje i interiérovému designu. Sama si navrhovala a vyzdobila část svého domu a s výsledkem se dokonce pochlubila na Instagramu. Svým fanouškům tak ukázala, že miluje barvy a etno styl bydlení. Je tak pravděpodobné, že se po skončení aktivní modelingové kariéry začne naplno věnovat právě interierovému designu.

Fanoušci módy a reality show se mohou těšit na novou řadu úspěšné návrhářské soutěže Next in Fashion, kde se Hadid objeví v roli moderátorky. Nahradí tak módní ikonu a britskou modelku Alexu Chung, která byla součástí první řady stejně jako návrhář Tan France. Ten si však své místo udržel i v nadcházející sezoně a objeví se po boku dnešní oslavenkyně. Těšíme se!

 

 

Autor: Nikola Hejdová

Zdroje: Wikipedia.org, washingtonunitedformarriage.com

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA