Kalhoty s kapsami, říkáte? Ale ano, vítejte zpět, cargo pants!

 

Je namístě hovořit o velkém návratu – vzpomeňme si jen na tvrzení, že vše co je dnes v módě nové, už tu jednou bylo. A o cargo pants, hitu šatníků nultých let, to platí zrovna tak. Důvěrně známá silueta kalhot, které byly původně vytvořené pro britský vojenský personál a v důsledku toho jsou dodnes spojovány s praktickými profesemi, jsou kusem oděvu, ve kterém byla funkčnost upřednostňována před estetickou hodnotou. Navrženy sice byly pro drsné pracovní podmínky a outdoorové aktivity, nicméně v průběhu let se tyto kalhoty staly nezbytným stylovým kusem v každodenním šatníku nejen díky dívčí skupině Destiny’s Child. A nyní je hvězdy současné popkultury vrací zase zpět do hry, zatímco my velkému comebacku po dvaceti letech přihlížíme a kontinuálně vyhledáváme jeden pár cargo pants i pro sebe.

 

Jak nosit cargo pants?

 

Módní iteraci tohoto kousku si vzala za své nejedna ze světových značek. Isabel Marant, Tom Ford, Balmain, Jacquemus, Blumarine i Diesel, ti všichni je do svých kolekcí neváhali zařadit. I když se pojetí cargo pants v jemných nuancích značku od značky liší, jedno mají vždy společné – velké kapsy a univerzálnost především. Ač se totiž může zdát, že jde o těžko kombinovatelný kus oděvu, opak je pravdou. Ať už je nosíte dohromady s krátkým topem odhalujícím pas třeba tak jako Hailey Bieber, nebo je oblékáte spolu s oversize svršky a elegantními lodičkami jako Rihanna, jedno je jisté – své si na nich najde každý. Je tedy jen otázkou času, kdy je začneme vídat v ulicích.

Po svém je nosí ale i další dámy. Zatímco Dua Lipa je oblékla do přírody a na fotkách mezi pastvinami působí jako hrdinka z akčního thrilleru, Emily Ratajkowski vynesla cargo pants v příznačném maskáčovém motivu s velkým černým kabátem k tomu. Že mohou tyto kalhoty být i veskrze elegantním módním artiklem nás zas přesvědčily módní divy Pernille Teisbaek, Mary Leest a Loulou De Saison. Ty se na šňůře fashionweeků objevily v kalhotách doplněných o ležérní kabátky a výrazné doplňky. Ať už tak či onak, dámy poskytují neuvěřitelnou inspiraci k tomu, jak si cargo pants osvojit. Necháte se jimi také polapit?

 

KVĚTNOVÝ FASHION NEWSFEED: AKTUÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA MÓDY

elle.cz

 

Zdroj: W Magazine, ELLE.com