Trend Alert: Víc je víc, osvojte si trend nošení více tašek najednou

Mama knows it best

Pohodlí ovládlo módní průmysl. Předchozí trend mikrokabelek, který nahrával především estetice, sice stále trvá, ale – shodneme se jistě všichni – praktický rozhodně není. Teď přichází do módy řešení, které kromě estetiky řeší také logistiku. Novým hlavním kritériem při stylování kabelek je praktičnost. A že už to tak vaše máma dávno nosí? Je čas pohrdavě kroutit očima a uznale jí poklepat na rameno. Mámy a babičky jsou jako trendsetterky leckdy nedostižné.

Chic chaos

Vzhled „double bag“ se může zdát sice lehce chaotický, ale rozhodně je to jeden ze způsobů, jak vyřešit primární problém nedostatku místa, když nosíte pouze jednu kabelku. Navíc podle toho, jakou kombinaci kabelek zbavíte a jak je nastylujete, vám dává mnohem více možností, jak vyladit výsledný look. Neměli byste to ale dělat bezhlavě. I tento zdánlivě nepromyšlený trend nošení jedné kabelky přes druhou má svá pravidla. Abyste vypadali šik a ne přehnaně, budete si muset vybrat tašky, které se navzájem doplňují, ladí s vaším outfitem a přesto s lehkostí unesou vše, co potřebujete.

Nejchtěnější kabelky jara 2024. Které to jsou?

elle.cz

Kombo crossbody a tote

Jak crossbody, tak velká tote taška jsou stálicemi hvězdného nebe doplňků. Obě už roky vedou hitparádu praktických kabelek a na jejím vrcholu se pravidelně střídají. Crossbody bag je nejuniverzálnější taška, která doplní jakýkoli outfit. Může být totiž velmi titěrná a chic, i vzhledově zdrženlivá a prakticky větší. Společně vám kombiace crossbody a tote kabelky dodají elegantní vzhled šéfky, který každého přiměje přemýšlet, na jakou důležitou schůzku jste se asi vydala.

Párování tote a phone bag

Do phone bags se nevejde nic kromě telefonu (a to ještě dost často bez obalu a strapu!), ale přesto je milujeme a utrácíme za ně nehorázné peníze. Třeba za Prada Saffiano Leather Mini-Bag nebo Lady Dior Phone Holder, jejichž ceny se pohybují kolem (i značně nad) 30 000 korun. Otázkou je, kam dát zbytek věcí, které si ještě potřebujeme vzít? Přece do tote bag. Tote je elegantní a praktická taška, do které se vejdou všechny vaše nezbytnosti. Pohodlně do ní naskládáte třeba půlku veškerého svého majetku. A problém, jak ve velké tašce plné věcí najít telefon, zase budete mít vyřešený díky phone bag. Ideální symbióza! 

Chceme je, ale nemůžeme je mít. Kabelky, na které se teď stojí fronty

elle.cz

Dvojitá kabelka

Znáte jednodušší způsob, jak nosit dvě tašky, než si pořídit rovnou dvojitou? Gucci a Dior přišli s kabelkami v designu kapsáře, kde jsou jednotlivé kousky navěšeny pod sebe. Fendi nabízí kabelky sourozence, které mají stejný design, jen jedna je větší než druhá a navzájem tak dokonale ladí, popřípadě velkou tote bag, na které je ještě připevněna malá elegantní kabelka. Je to perfektní způsob, jak rozdělit věci přehledně a mít vše uspořádané. Odpadá vám také starost s nošením dvou tašek, protože jsou spojeny jednou rukojetí.

Dvojčata

Chanel se do trendu dvojitých kabelek ponořil ve velkém stylu a světu módy nabídl „double bag vest“. Look, který vznikne spojením nošení dvou crossbody kabelek na hrudi spojených poutkem se cvočkem, který je drží hezky uspořádané. Když je budete nosit společně jako jeden celek, získáte praktičnost dvou malých kabelek bez pocitu nošení dvou tašek. Stejně jako phone bag vám i tato varianta zajistí volné ruce a všechny vaše cennosti na dosah. Vidíme tady jediné úskalí – vzpomenout si, co jste do které ze dvou identických kabelek uložili.

AI spojila luxusní kabelky a Lego. A my je chceme!

elle.cz

Kabelka doplněná síťovkou

Pokud jste zatím v žádném bodě estetiku své mámy nebo babi nepoznali, teď přišla jejich velká chvíle: kombinace kabelky a síťovky. Sedí to? Síťovky vzaly módní průmysl útokem svou jednoduchostí, lehkostí materiálu a neuvěřitelnou skladností, kterou oceníte hlavně ve chvíli, kdy je přestanete potřebovat. Přestože jsou síťované tašky praktické, ne vždy nabízejí pohodlí a soukromí klasických kabelky. Spárování těchto dvou kousků tedy splní vaše logistické potřeby a zároveň vám poskytne doplněk na úrovni.

Kabelka a nylonová sportovní taška

Jakápak novinka, říkáte si. Takhle to už přece roky nosíte na lekce jógy nebo do fitka. Jenže teď se nylonové tašky vymaňují ze škatulky tašky do posilovny a chtějí vám dělat společnost i v momentech, kdy se do tělocvičny vůbec nechystáte. Vezměte je na milost a místo fitka nebo jednodenní přespávačky jim svěřte také důležitější úkoly jako nosit věci vaší denní potřeby, doprovázet vás do práce i na sraz s kamarádkou. Přidejte k nim crossbody kabelku, abyste měli drobnosti jako peněženka, klíče a telefon stále nablízku.

Double bag trend inspirace:

Zdroj: ELLE.com, Glam.com, Launchmetrics / Spotlight