Vizionářské, expresivní, udržitelné. Sluneční brýle, které chcete

Tři značky, tři nové úhly pohledu. COS, Nanushka a Alexmonhart postupně rozšiřují své portfolio o obroučky, kterými rozhodně vybočíte z řady, ale zároveň nejsou natolik extravagantní, aby skončily vystavené na poličce. Malé kolekce unisexových modelů si hrají s proporcemi, myslí na životní prostředí a i ten nejvíc jednoduchý outfit posunou na vyšší level.

FASHION NEWSFEED: Aktuální zpravodajství ze světa módy

elle.cz

COS x Yuma Labs

Svoji úplně první kolekci slunečních brýlí letos představil oblíbený švédský brand COS. Ke spolupráci přizval antverpskou značku Yuma Labs, pro kterou je udržitelnost (společně s nadčasovým stylem) prioritou a vytváří sluneční brýle striktně z recyklovaných PET lahví. Výsledkem je re-edice čtyř klasických tvarů – cat eye, hranaté, oválné a šestihranné. Všechny unisex, ze 100% recyklovaných materiálů a samozřejmě velmi “COS like”. COS sice zaexperimentoval s tvary, ale barevně se drží velmi umírněné palety v sestavě černá, hnědá, zelená a bílá.

 

COS

 

Nanushka

„Sluneční brýle mne přivedly k myšlence anonymity, což je příhodně načasováno v době, kdy všichni nosíme masky. Začala jsem uvažovat nad tím, co ukazujeme světu a co před ním skrýváme,” vysvětluje Sandra Sandor, zakladatelka Nanushky. Stejně jako COS si i maďarská značka pohrála s klasickými tvary brýlí, které tak získaly expresivní detaily. Prostřihy, zlaté prvky a hlavně hra s proporcemi kolekci posunuly o krok dál od klasiky, ale stále daleko extravagance. Nanushka se prezentuje jako udržitelný luxury brand a ve stejném duchu vznikla i tato kolekce: z udržitelných materiálů od samotných obroučků, které jsou z 68 % z biologického materiálu, po pouzdro ze zbytků veganské kůže, na které si Nanushka postavila své jméno.

 

Nanushka

 

Alexmonhart X0.1 Lucie Koldová

Alexmonhart se do české scény zapsala svými minimalistickými unisex batohy a ledvinkami. Letošní brýle nejsou prvními, které vytvořila, ale stále jde o dost neokoukaný produkt v repertoáru značky. První, kulaté výrazné obroučky, představila v roce 2019, následovaly hranaté a letos, i přes náročný rok 2020 se povedl launch spolupráce s úspěšnou českou designérkou Lucií Koldovou. Výsledkem jsou obroučky vytesané do tvaru šestiúhelníku ve třech barvách, jejichž zkosené úhly dělí matné a lesklé povrchy.

Umělecký objekt určený pro každodenní nošení, inspirovaný městem a architekturou, vznikl v limitovaném počtu po desítkách kusů. A jako správné umělecké dílo je každý kus očíslován.

 

Alexmonhart

Ozdob si své THC, aneb marihuana jako módní doplněk

elle.cz