Vizionářské, expresivní, udržitelné. Sluneční brýle, které chcete

Tři značky, tři nové úhly pohledu. COS, Nanushka a Alexmonhart postupně rozšiřují své portfolio o obroučky, kterými rozhodně vybočíte z řady, ale zároveň nejsou natolik extravagantní, aby skončily vystavené na poličce. Malé kolekce unisexových modelů si hrají s proporcemi, myslí na životní prostředí a i ten nejvíc jednoduchý outfit posunou na vyšší level.

FASHION NEWSFEED: Aktuální zpravodajství ze světa módy

elle.cz

COS x Yuma Labs

Svoji úplně první kolekci slunečních brýlí letos představil oblíbený švédský brand COS. Ke spolupráci přizval antverpskou značku Yuma Labs, pro kterou je udržitelnost (společně s nadčasovým stylem) prioritou a vytváří sluneční brýle striktně z recyklovaných PET lahví. Výsledkem je re-edice čtyř klasických tvarů – cat eye, hranaté, oválné a šestihranné. Všechny unisex, ze 100% recyklovaných materiálů a samozřejmě velmi “COS like”. COS sice zaexperimentoval s tvary, ale barevně se drží velmi umírněné palety v sestavě černá, hnědá, zelená a bílá.

 

COS
Info ikona

 

Nanushka

„Sluneční brýle mne přivedly k myšlence anonymity, což je příhodně načasováno v době, kdy všichni nosíme masky. Začala jsem uvažovat nad tím, co ukazujeme světu a co před ním skrýváme,” vysvětluje Sandra Sandor, zakladatelka Nanushky. Stejně jako COS si i maďarská značka pohrála s klasickými tvary brýlí, které tak získaly expresivní detaily. Prostřihy, zlaté prvky a hlavně hra s proporcemi kolekci posunuly o krok dál od klasiky, ale stále daleko extravagance. Nanushka se prezentuje jako udržitelný luxury brand a ve stejném duchu vznikla i tato kolekce: z udržitelných materiálů od samotných obroučků, které jsou z 68 % z biologického materiálu, po pouzdro ze zbytků veganské kůže, na které si Nanushka postavila své jméno.

 

Nanushka
Info ikona

 

Alexmonhart X0.1 Lucie Koldová

Alexmonhart se do české scény zapsala svými minimalistickými unisex batohy a ledvinkami. Letošní brýle nejsou prvními, které vytvořila, ale stále jde o dost neokoukaný produkt v repertoáru značky. První, kulaté výrazné obroučky, představila v roce 2019, následovaly hranaté a letos, i přes náročný rok 2020 se povedl launch spolupráce s úspěšnou českou designérkou Lucií Koldovou. Výsledkem jsou obroučky vytesané do tvaru šestiúhelníku ve třech barvách, jejichž zkosené úhly dělí matné a lesklé povrchy.

Umělecký objekt určený pro každodenní nošení, inspirovaný městem a architekturou, vznikl v limitovaném počtu po desítkách kusů. A jako správné umělecké dílo je každý kus očíslován.

 

Alexmonhart
Info ikona

Ozdob si své THC, aneb marihuana jako módní doplněk

elle.cz

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA