Zahoďte pásky, stáhněte kalhoty: v módě jsou rozepnuté džíny

Příjemný trend

Pokud na ulici potkáváte stále častěji mladé lidi s rozepnutými džínami s ohrnutým horním lemem, neupozorňujte je na to, že se po návštěvě wc zapomněli doupravit. Tohle je nový trend, který se opět vrací. Nadměrně velké pásky odložte do skříně a dejte svému břichu svobodu. Kalhoty se teď nosí přesně takto – rozepnuté a ohrnuté, odhalující stylové spodní prádlo. Do kanceláře se to sice úplně nehodí, ale na večeři s přáteli tak klidně vyrazte. Až spořádáte obří porci těstovin a zakončíte to dezertem, budete za návrat tohoto módního trendu vděční.

Na půli cesty

Jste trochu zmatení, protože máte plný šatník vysokých džínů do pasu a najednou slyšíte, že máte opět začít vystavovat své boky? Pak je tenhle trend pro vás ideální. Je totiž přesně na rozhraní mezi vysokými džínami a návratu k bokovkám. Pokud se na bokovky (ještě) necítíte, stačí si své vysoké džíny rozepnout a ohrnout. Vyhnete se tím hysterii ohledně comebacku bokovek, vynosíte své zásoby mom jeans a postupně se psychicky připravíte na to, že vám bude z kalhot opět koukat pupík.

Bella Hadid

 

Kdo je nosí?

Průkopnicí tohoto trendu je – jak jinak – Bella Hadid. Ta už v roce 2020 zveřejnila na Instagramu fotku, na které se opaluje v bílých bikinách, které doplnila rozepnutými denimovými kraťasy. Příjemný styling pro letní dny a inspirace i pro dnešní dny. Trend rozepnutých džínů předvedla i jihokorejská it-girl Jennie Kim ze skupiny Blackpink v reklamě Calvina Kleina. Fotku, na které ohrnula celý pas svých džínů a předvedla horní lem kalhotek, zveřejnila na svém Instagramu. Pozadu vezůstala ani modelka Winnie Harlow, která se v roce 2021 zúčastnila fotbalového zápasu s džínami rozepnutými proklatě nízko. Oblékla top ve stylu dresu a stejné kalhotky nechala vykukovat ze svého véčka rozepnutých kalhot. Mimo tuto módní vlnu samozřejmě nestojí ani Hailey Bieber, Kendall Jenner nebo Madelyn Cline. 

Jak je stylovat?

Doporučujeme zvolit střih džín, které jsou širší na bocích a zúžené v pase. Jakmile je rozepnete, nespadnou vám. Nosit můžete jak džíny se zipem, tak s knoflíky. Stačí rozepnout ten horní (nebo tolik, na kolik se cítíte) a ohrnout džíny v přední části dolů. Pro dramatičtější vzhled si můžete ohrnout i celý pas. Tento styling je ideální pro letní měsíce, ale stejně dobře bude fungovat i na podzim. Crop mikiny nebo svetry a přes ně přehozený kabát budou spolu s odhaleným bříškem fungovat naprosto bezchybně.

Už zase jsou tu bokovky. Inspirujte se, jak trend v roce 2023 nosit

elle.cz

Zdroj: nytimes.com, byrdie.com, teenvogue.com