Bella Hadid a Prada z roku 1999: sporty, sharp, nostalgic
Ještě než se objevila na červeném koberci, Bella Hadid ovládla Cannes už příjezdovým lookem. Sáhla po minimalistickém vintage setu z kolekce Prada spring/summer 1999 – bezrukávovém zip-up topu a capri kalhotách s ikonickým červeným Prada Sport detailem. Celek působil čistě, téměř futuristicky, ale stále s výraznou devadesátkovou nostalgií. Look doplnila stříbrno-černými Puma Speedcat teniskami, úzkými slunečními brýlemi, koženou tote bag a jemnými zlatými šperky.

Off-duty yoga mom, ale fashion
Vintage athleisure dnes není o tom vypadat, že jdete cvičit. Právě naopak. Vibe je méně gym uniform, více off-duty yoga mom — outfit, který působí lehce random, ale ve skutečnosti funguje do posledního detailu. A přesně to milují i další it-girls jako Hailey Bieber, Ruby Lyn, Madeleine Argy, Olivia Jade, Sabrina Carpenter nebo Olivia Neill. Sportovní základ kombinují s oversized brýlemi, elegantní kabelkou nebo jemnými šperky – jako by se mezi pilates a obědem oblékly úplnou náhodou.

Retro sportovní kousky, které fungují
Vintage athleisure stojí na několika jasných pilířích. Retro baseball trička, tank tops, trička do V-výstřihu nebo teplákové kalhoty do zvonu s lehce ohrnutým pasem, které působí překvapivě lichotivě. Návrat slaví i kostkované a pruhované prvky připomínající retro školní tělocvik. A jeden z největších hitů? Šusťákové šortky – ideálně lehce oversized a nošené s vysokými ponožkami, teniskami nebo naopak minimalistickými sandálky.

Sportovní základ, který umí být i elegantní
Právě v kontrastech tkví síla celého trendu. Vintage athleisure se dá nosit čistě sportovně – s teniskami a mikinou přes ramena – stejně dobře ale funguje i v elegantnější verzi. Stačí přidat strukturované sako, zlaté šperky nebo minimalistickou tote bag a outfit okamžitě získá jiný vibe.
- Zdroj článku:
Autorský článek, Launchmetrics / Spotlight







