Člověk míní… …a (nejen) velikost se mění

Když si zkoušíte nové šaty, je třeba se řídit prostinkou zásadou – musí vám padnout na první dobrou. Vyberte si velikost, která vám je teď hned, a nikoli až se vám podaří zhubnout. Pokud si nejste jistá a váháte mezi dvěma velikostmi, vždy si vezměte tu větší. V menší riskujete, že švy prasknou nebo se vám v nich bude rýsovat každý faldík. Možná vás to frustruje, ale až dorazíte domů, ustřihněte spolu s cenovkou i cedulku a číslo zapomeňte. Nejste milenkou Pythagora, aby vás stresovala čísla, důležitý je celek, ne cesta, jaká k němu vedla. Tím celkem budiž váš perfektní look.

Nespokojte se s kousky, které ‚docela ujdou‘. To se stává, zejména když přesně nevíte, co hledáte. Stanovte si, že si zasloužíte jen to nejlepší, a nespokojte se s kompromisem. Takové modely, a zejména peníze za ně, je lepší rovnou vyhodit z okna. Stejně tak si nekupujte věci mimo sezonu. V letním výprodeji šortky na příští rok. Jednak už budou velmi pravděpodobně demodé, a jednak si je neužijete hned teď. Nepřipusťte, aby se váš šatník stal skladištěm věcí ‚na pak‘.

Zdaleka se vyhýbejte všemu, co by vám slušelo, kdybyste to ‚jen‘ obarvila na jiný odstín, nechala švadlenu přešít, odpárala tu nemožnou aplikaci, stáhla to do gumičky.

Obzvláště se mějte na pozoru v době výprodejů. Nákupní horečce podlehnete snadno a odnesete si z obchodu věci, které nikdo za plnou cenu ani nechtěl. Módní výstřelky jsou in jen tu jednu sezonu. Ztratit hlavu kvůli leopardím kalhotám můžete, ale nepočítejte s tím, že je unosíte. Tak výrazný kus se rychle okouká. Stejně tak si ho zapamatuje vaše okolí. A kdo by chtěl být leopardí ženou napořád?

EBC promo