Poučte se: Nejčastější chyby při nákupu podprsenky

Správná podprsenka je velmi důležitá součást ženské garderoby, o tom není pochyb. Přesto mnoho žen dělá stále chyby a kupuje si nepadnoucí, malou či velkou podprsenku. Je to nejen nepraktické a neestetické, ale dlouhodobě to může přinést i zdravotní problémy, od bolestí hlavy a zad přes blokády žeber, špatné držení těla až po bulky a záněty.

Na co dát pozor při výběru:

Košíčky
Chcete-li, aby vaše prsa vypadala větší, rozhodně toho nedocílíte tím, že si koupíte těsnou podprsenku, ze které vám ňadra budou vylézat… To opravdu vašemu sex-appealu nepřidá, obzvlášť v kombinaci s těsným tričkem. Volte raději větší košíček, který vaše prsa bezpečně pojme. Opačný problém nastává při výběru příliš velkého košíčku, který se na vás krabatí – pak je potřeba sáhnout po menším.

Obvod
Velikost podprsenky nemusí přesně kopírovat velikost obvodu, který si naměříte pod prsy. Záleží také na elasticitě a materiálu prádla – můžete zvolit i menší obvod, protože podprsenka by vám neměla být volná. Nezapomeňte, že můžete velikost regulovat háčky a ještě v prodejně si je vyzkoušejte. Zadní část podprsenky by se neměla vytahovat nahoru.

Kostice
To bývá častý kámen úrazu. Kostice by měly přiléhat mezi prsy, pokud tomu tam není, zvolte větší košíček nebo jiný typ podprsenky. I když bude prádlo sebekrásnější, pokud vám nepadne, parádu s ním neuděláte. V žádném případě by ale kostice neměly tlačit.

Ramínka
Ramínka by se vám neměla zařezávat do kůže, ale jen jemně pružit. Pokud si ramínka vytahujete ve snaze pozvednout prsa, pak to znamená, že máte špatně padnoucí košíček, a ramínka to nezachrání.

Naše tipy:
Novou letní kolekci prádla navrženou modelkou Rosie Huntington-Whiteley představil Marks & Spencer:

podprsenka_2899_eur_nohavicky_1699_eur-scr

Poprsí vám zvýrazní podprsenka push-up od DKNY (k dostání v našem e-shopu):

podprsenka-push-up-458569-dkny-original

Luxusní balkonová podprsenka Pleasure Satae je ozdobena Swarovského krystaly (koupíte v našem e-shopu):

balkonova-podprsenka-sicily-p23-1235c-pleasure-state-original

EBC promo