100 000 eur pro Mary Katrantzou

Řekyně Mary Katrantzou předvedla v Curychu ve čtvrtek večer kolekci, kterou porotu nadchla. Se svou hravou, ale elegantní řadou porazila konkurenty Jasona Wu, Damira Doma a Dura Olowu.

Kolekci představila vůbec poprvé na londýnském fashion weeku letos v září a už tehdy na sebe strhla velkou pozornost.

Mary své modelky oblékla do šatů, které ozdobila potisky nejrůznějších interiérů. Dokonce se pokusila části nábytku přenést do střihů modelů. Představte si například šaty, jejichž sukně má tvar stínidla lampy olemovaného křišťály Swarovski. Zdá se vám to příliš extravagantní? V Maryině podání se takový model proměňuje v nádherné dívčí šaty s potisky luxusních budoárů, interiérů se záplavou květin nebo otevřených oken s výhledem na azurové moře. Její kolekce je ovšem nejen nesmírně progresivní, ale i krásná a nositelná.

„Jsem naprosto ohromená, v zákulisí jsem křičela a plakala,“ řekla mladá designérka poté, co převzala cenu z ruku loňského vítěze Alexandera Wanga.

Finanční podpora, kterou Mary obdržela, by jí měla pomoci v dalším profesionálním rozvoji. Přesně tak, jak pomohla minulým vítězům Mariu Schwabovi a Rodarde.