Central St. Martins hýbe módním světem

Stella McCartney, Hussein Chalayan, Alexander McQueen, Hamish Bowles, John Galliano, Phoebe Philo, Christopher Kane… a ještě řada dalších. Napadlo vás někdy, kde se všichni naučili svému řemeslu? V Central St. Martins. Před nedávnem byla tato proslulá škola uvedena mezi padesát organizací a institucí nejvíce ovlivňujících módní svět.

Central St. Martins College je rozprostřena do celého centra Londýna a na příští rok otevře svou novou budovu na velké londýnské ‚křižovatce‘ King’s Cross. Historie Central St. Martins sahá až do 19. století. Škola si tak přirozeně prošla pěknou řádkou změn.

V současnosti je tvořena několika fakultami – zaměřenými na umění, módu, grafiku, divadlo a Byam Shaw School of Art. CSM není tedy jen škola zaměřená na módu, ale obecně na umění a dramatickou tvorbu, a tak není divu, že její absolventi se rozptýlili do širokého kulturního spektra.

Pročítat si seznam jmen studentů školy je víc než zajímavé. Patří k nim například v současnosti velice populární zpěvačka M.I.A. nebo umělecké duo Gilbert & George, malíř a laureát Turner Prize, syn Sigmunda Freuda Lucian Freud, slavný herec Pierce Brosnan, člen kapely Sex Pistols Glen Matlock a mnoho a mnoho dalších.
Central St. Martins má stále častěji ve svých řadách i české studenty. Nechme se překvapit, kdo z nich se dostane na výsluní.

EBC promo