Diane – princezna ve světě módy

Její letošní kolekce jaro/léto má název Rocková bohyně. Rozhodně v ní však nečekejte kožené kalhoty ani drsné cvočky. Diane von Fürstenberg nezklamala ani tentokrát a rockový drive si vyložila po svém. Její rocková bohyně miluje barvy, ctí svobodu hippie, zdobí se okvětními lístky, heboučkými peříčky a vlasy doplní výraznými ozdobami. Můžete si ji prohlédnout na jejích webových stránkách.

Slavné zavinovací šaty

Byla to Diane, která pozvedla něžné romantické šaty na přední příčky dámského šatníku. Proslavený zavinovací model přitom vznikl trochu jako z nouze ctnost. Diane jako žena velice náročná při výběru oblečení si v amerických buticích nemohla vybrat, marně hledala ty pravé šaty. Když jí došla trpělivost, rozhodla se, že si je navrhne i ušije sama. Inspirovala se jednoduchým a něžným baletním topem a „zavinovačky“ byly na světě. Přítelkyně decentní, avšak rafinovaně svůdný model obdivovaly, a tak se Diane postupně rozrůstala klientela.

Kariéru odstartovala ve Vogue

Zásadní krok v kariéře udělala, když se sešla s obávanou šéfredaktorkou Vogue Dianou Vreeland. Věděla, že má před sebou buď velkou kariéru, nebo absolutní konec. Diana Vreeland nemívala s novými návrháři žádné slitování, a tak se stávalo, že jak rychle začali, tak také skončili. Toto setkání však pro Diane nakonec znamenalo raketový start.

Ukázala se nejen jako tvůrčí návrhářka se smyslem pro jemnost a styl, ale také jako obchodnice, která svůj talent umí prosadit. V roce 1970 prodala rekordních pět milionů zavinovacích modelů a posadila šaty na nejvyšší příčky dámského šatníku.

Být rafinovaně ženská

Diane se řídí podle mota: „Buďte ženou, noste šaty. To, že budete vypadat křehce a krásně vaši sílu a vůli nepodlomí“. Je známá svými protirasistickými výroky, vyhraněnými názory. Ráda pozoruje ženy v každodenním životě, aby jim porozuměla a teprve potom vytvořila model přesně pro ně. Věří, že nezávisle na postavení nebo bohatství, hledá žena v oblečení to stejné. Chce se za každou cenu líbit a zároveň se cítit fajn.

Narodila se 31. 12. 1946 v Bruselu. Ať už to bylo dáno magickým datem narození nebo ne, čekala na ni velká budoucnost. V osmnácti letech při studiu ekonomie potkala prince Egona, který se stal jejím prvním manželem a získala titul Princezna. Po rozvodu se Diane netajila tím, že se jí líbí mladší muži. Mezi její milence patřil také Richard Gere. Diane von Fürstenberg se pyšní nejen kvalitní módní značkou, ale má také svou řadu kosmetiky. Stihla napsat knihu memoárů, a její zavinovací šaty se dostaly až do Metropolitního muzea umění.

EBC promo