Návrháři a jejich múzy

Karl Lagerfeld a Inès de la Fressange

Dlouholetou přítelkyní kreativního ředitele Chanelu je francouzská modelka a designérka Inès de la Fressange. Inès v sobě rozhodně nezapře argentinský temperament po matce. S módním domem Chanel je spojena už od 80. let, kdy se stala vůbec první modelkou, která s ním podepsala exkluzivní módní kontrakt. Tehdy začalo dlouhé a pevné přátelství právě s Karlem Lagerfeldem. A pokračuje až dodnes i přes rozepři, která vznikla, když se Inès rozhodla propůjčit svou tvář Marianne – symbolu Francouzské republiky.

 
Návrháři a jejich múzy

Erdem Moralioglu a Virginia Bates

Tvůrčí mozek značky Erdem si oblíbil osobitý styl Virginie Bates – majitelky několika londýnských vintage butiků a uznávané blogerky, píšící pro britskou Vogue. K jejím přátelům kromě Erdema patří i John Galliano a Naomi Campbell. V módních kruzích koluje heslo: Vintage přichází a odchází, Virginie však zůstává.

Návrháři a jejich múzy

Miuccia Prada a Shala Monroque

Madame Prada se nechává inspirovat stylem jednatřicetileté editorky časopisu Pop Magazine. Má ráda její smysl pro styl i vytříbené kombinace vintage a luxusních designérských modelů. Ostatně, její retro styl se odráží i v nejnovějších kolekcích Prada.

 
Návrháři a jejich múzy

Peter Dundas a Eugenie Niarchos

Peter Dundas, kreativní ředitel Pucci, tráví čas po boku Eugenie Niarchos, dědičky lodního impéria a módní ikony. Eugenie je navíc neteří slavné módní šedé eminence Daphne Guinness. Přestože Eugenie vyrůstala v závratném přepychu, celý život se vzdělávala a rozvíjela svůj talent. Navrhla dvě exkluzivní kolekce šperků pro Azzaro a pak přeběhla k italskému šperkařskému domu House of Repossi. Spolu se svým bratrem byla časopisem Vanity Fair zařazena mezi nejlépe oblékané celebrity.

 
Návrháři a jejich múzy

Giambattista Valli a Bianca Brandolini D’Adda

Giambattista Valli je znám jako objevitel nadějných módních talentů. Nejvíce ho však inspiruje temperamentní modelka a herečka s vytříbeným vkusem Bianca Brandolini D’Adda, která pochází ze slavné benátské šlechtické rodiny. Pro Giambattistu Valliho prý ztělesňuje pravou italskou krásu a sex-appeal.

EBC promo