Nová módní generace

Vysoká škola St. Martins se řadí mezi nejprestižnější školy na světě, z jejíchž absolventů se rodí nejzásadnější jména v módní branži. Na této slavné škole studovali například Alexander McQueen, John Galliano nebo Stella McCartney.

Absolventské přehlídky jsou jedny z nejsledovanějších módních událostí. Sjíždějí se na ně zástupci významných módních značek, aby si vyhlédli své budoucí designéry a kreativce.

Tentokrát byla v přehlídce St. Martins cítit velmi reflexní a introspektivní nálada. Studenti ve svých kreacích většinou demonstrovali řemeslnou zručnost a novátorské techniky zpracování materiálů.

Součástí přehlídky je také udělení ceny Harrods Design Award za nejlepší kolekci.
Porotci cenu rozdělili mezi dva absolventy – Jackieho JS Leeho a Lilly Heineovou. Ti obdrželi výhru ve výši 5000 liber.

Lee vytvořil velmi nadčasovou a minimalistickou kolekci v zaprášené paletě šedé a šedofialové. Kolekce byla perfektně střihově vypracovaná, charakteristická důmyslným vrstvením.

Jackie JS Lee

 

Heineová uchvátila porotu svými minimalisticko-ornamentálními kreacemi. Na oděvy umístila papírově tenké obdélníkové panely, které byly s naprostou precizností vysekány, navrstveny a jednoduše aplikovány, aby tak podtrhly pohyb nositele.

Lilly Heine

 

Speciální cenu L’Oréal Professionnel obdržel Rok Hwang za jemně futuristickou retrokolekci tubusových šatů s nadměrnými 3D hvězdicemi, vycházejícími přirozeně ze střihového řešení.

Rok Hwang

 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA