REKLAMA
REKLAMA

Paul z Bakonga

Kniha fotografií Gentlemen of Bakongo, kterou nafotila Daniele Tamagni, uchvátila módního návrháře Paula Smithe natolik, že se jí rozhodl inspirovat nejen ve své budoucí pánské kolekci, ale rovnou podle ní navrhl i dámskou kolekci pro jaro 2010.

Unikátní smínky Daniele Tamagni dokumentují styl a život takzvaných ‚le sapeurs‘, Konžanů, kteří svůj život zasvětili módě. Příjezd Francouzů a Belgičanů do Konga na začátku dvacátého století s sebou přinesl také pařížskou eleganci. Historicky prvním ‚le sapeur‘ se stal G. A. Matsoua v roce 1922. Ten se do Konga vrátil z Paříže oblečený jako skutečný pařížský dandy a okamžitě si získal obdiv a úctu ostatních, kteří se ho rozhodli následovat. ‚Sapeurs‘ mají dnes svůj exkluzivní klub Le SAPE (Societé des ambianceurs et des personnes elegantes) a jeho příslušníka poznáte na první pohled. Členové klubu mají svá vlastní přísná pravidla a zákony a sami sebe považují nejen za módní guru, ale víceméně za umělce. Každý ze členů má nejen svůj vlastní styl, ale také repertoár gest, kterými se odlišuje od ostatních. Nejedná se o žádný gang, kde by se členové scházeli a bojovali o své místo na slunci. Zde za vás bojuje pouze oblečení.

Paul Smith otevřel přehlídku jarní dámské kolekce modelem, který jako by vypadl přímo z obálky zmiňované knihy. Modelka v růžové vestičce, oranžovém sáčku a červených botách uvedla následný příval barev a kreativity. U mnoha modelů vládl pánský styl, prodloužené pánské košile a kravaty působily čistě a jednoduše, ale zároveň žensky, u ženských šatů pak opět vládly barvy, vrstvení a vzdušné materiály. Zajímavým prvkem byly svetříky převázané kolem těla, zvýrazňující siluetu.

 
 
 
 
 
 
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA