Prada odhalí výrobní tajemství

V italských továrnách se sice vyrobí celých pětaosmdesát procent sortimentu Prady, vznešený původ však deklarují všechny modely značky. Tomu chce teď kreativní ředitelka módního domu učinit přítrž. „Snažíme se tohle pokrytectví odstranit,“ vysvětluje Miuccia, která chce dát na srozuměnou, že zaměstnávání řemeslníků vně ‚italské boty‘ není nic, za co by se firma měla stydět.

„O tomto opatření jsem uvažovala už dlouhou dobu, a to z mnoha důvodů,“ nechala se slyšet dvorní návrhářka značky. „Koho zajímá nápis ‚Made in Italy‘? Chcete-li obhájit svou práci, jen síla značky ji nezachrání. Chci učinit politické prohlášení, jež bude vycházet z mého osobního uznání původu věcí,“ řekla Miuccia.

První známky jejího poselství ponese čtveřice mezinárodních projektů: Prada Made in Scotland představí kolekci vlněných tartanových kiltů, jejichž kolébkou jsou specializované skotské dílny. V nich se oděvy rodí pomocí tkacích technik starých několik staletí. Prada Made in Japan zase zahrne řadu džín vyrobených v místních továrnách Dova, šaty zdobené výšivkou typickou pro muslimskou část Indie ponese štítek Prada Made in India a konečně ‚perská‘ Prada nabídne pleteniny z příze alpaky, zdomácnělé lamy. Tomu se říká – vše zlé v dobré obrátit.

EBC promo